Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo – czy Android potrzebuje dziś Google?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo – czy Android potrzebuje dziś Google?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo – czy Android potrzebuje dziś Google?
Redakcja
04.02.2015 12:49, aktualizacja: 17.04.2015 18:24

Od ogłoszenia publicznej dostępności Androida 5.0 Lollipop minęłojuż ponad dwa miesiące. I co z tego? Do tej pory najnowsza wersjasystemu Google'a trafiła raptem na kilka modeli flagowych smartfonów– i to jedynie w wybranych krajach. Ten rok wcale nie zapowiadasię lepiej, szczególnie w segmencie urządzeń tańszych. Chińscyproducenci wciąż śmiało wprowadzają na rynek sprzęt z Androidem 4.4,a nierzadko nawet z 4.2.

Czy powinniśmy się temu dziwić? Fiaskiem skończyły się próbywprowadzenia ujednoliconego standardu systemu, jakim miał być AndroidOne. Google nie zdołało powtórzyć gambitu Microsoftu, który zmusiłOEM-y do sprzedawania komputerów z relatywnie „czystym”Windows. Smartfony dostępne dziś na rynku rzadko kiedy zawierają„gołego” Androida. Niemal każdy producent stara sięwyróżnić swoją własną „nakładką”, zestawem domyślnychaplikacji i zintegrowanych usług. Liderem w poszukiwaniu odmiennościjest chiński potentat Xiaomi, który tak bardzo odmienił interfejsAndroida, że bardziej przypomina on rozwiązania opracowane przezApple, niż to, co proponuje Google. Co więcej, inni chińscyproducenci wydają się zainteresowani bardziej proponowaną przezXiaomi estetyką, niż wytycznymi Material Design, jakie wprowadzono zLollipopem.

Dlatego, o ile wiadomo, czego typowy użytkownik może spodziewaćsię po smartfonach z nowymi wersjami systemów mobilnych Apple iMicrosoftu, to wcale nie wiadomo, czego można spodziewać się ponowych smartfonach z Androidem. Więcej zależy od Samsunga, LG, Sonyczy HTC, niż od tego, co robi Google. Mountain View powoli przestajebyć ośrodkiem innowacji i ulepszeń w świecie Androida. Doszło dotego, że Microsoft jawnie inwestuje w jeden z najpopularniejszychalternatywnych ROM-ów dla Androida, CyanogenMod.

O tym, czy jest to nieodwracalny trend, czy możemy się spodziewaćuwolnienia Androida z rąk Google i czy system ten będzie miał jednąwspólną przyszłość, czy też wiele niezależnych przyszłości,powiązanych z poszczególnymi producentami sprzętu, będziemy rozmawiaćw dzisiejszym odcinku dobreprogramy na żywo. Przypominamy, że formułanaszego programu umożliwia każdemu chętnemu włączenie się w każdejchwili do naszej rozmowy poprzez komunikator Skype lub czat, któryuruchomimy przed transmisją,

Dzwońcie więc do nas w trakcie programu, nasz login na Skype todobreprogramypl, i podzielcie się swoimi opiniami o tym co dzieje sięz najpopularniejszym na świecie systemem mobilnym, na co liczycie iczego się obawiacie. Przed zadzwonieniem prosimy jednak o sprawdzeniekonfiguracji tej aplikacji, najlepiej wykonując rozmowę testową Skype(echo123). Dla wszystkich, którzy się do nas dodzwonią i przekażąswoje komentarze przygotowaliśmy upominki: portalowe kubki ikoszulki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (531)