Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: czy dziś da się jeszcze znaleźć miłość bez Internetu?

Dziś o 18:00 w dobreprogramy na żywo: czy dziś da się jeszcze znaleźć miłość bez Internetu?
Redakcja

11.02.2015 13:11, aktual.: 23.02.2015 11:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nadchodzą Walentynki – święto zakochanych, wypadające w dniu wspomnienia liturgicznego św. Walentego. Święto przez niektórych jest otwarcie bojkotowane, jako przejaw zachodniego konsumpcjonizmu, ale nie brak też osób na gwałt poszukujących drugiej osoby, z którą spędzą resztę życia lub najbliższą sobotę.

Poszukiwania prowadzone są w szczególności w Internecie – miejscu anonimowym, w którym łatwo można kontakt nawiązać i łatwo można go zerwać. Nie trzeba martwić się o wygląd, brzmienie głosu czy spocone dłonie – wystarczy napisać kilka słów. Tylko jak? Gdzie?

Tu do gry wchodzą portale randkowe i aplikacje mobilne, przeznaczone do poznawania nowych osób. Podczas dzisiejszego programu przyjrzymy się niektórym z nich i spróbujemy znaleźć sposób na to, by atrakcyjnie się w nich zaprezentować i znaleźć to, czego szukamy. Profile na serwisach randkowych mają coś wspólnego z CV i od tego, jak zostaną skontruowane, zależy powodzenie. Nie od dziś wiadomo, że pewne zdjęcia są bardziej atrakcyjne niż inne, chętniej piszemy do osób fotografujących się w określonych miejscach, a odpowiedni dobór słów może przyciągnąć odpowiednie osoby. Nawet gdy wydaje nam się, że idziemy za głosem serca, tak naprawdę działają znane mechanizmy, które da się opisać naukowo.

Umieszczanie danych na takich serwisach i uruchamianie aplikacji w miejscach publicznych wiąże się też z ryzykiem na wielu frontach i warto wiedzieć o co zadbać, by niewybredne ogłoszenie matrymonialne nie zostało powiązane z profilem zawodowym na LinkedInie czy Goldenline. Pracodawcy i znajomi mają coraz mniej skrupułów w sprawdzaniu, co też wyczyniamy w Internecie. Zawsze warto być o krok przed nimi. Z drugiej strony randkujący w Sieci muszą liczyć się z tym, że nie wszyscy potencjalni partnerzy będą uczciwi… ale z tym ryzykiem spotykamy się codziennie, także poza Siecią.

Przypominamy, że formuła naszego programu umożliwia każdemu chętnemu włączenie się w każdej chwili do naszej rozmowy poprzez komunikator Skype lub czat, który uruchomimy przed transmisją. Dzwońcie więc do nas w trakcie programu (nasz login na Skype to dobreprogramypl) i podzielcie się swoimi opiniami o szukaniu w Internecie miłości, przyjaźni lub po prostu towarzystwa do obiadu.

Przed zadzwonieniem prosimy oczywiście o sprawdzenie konfiguracji programu, co można zrobić wykonując rozmowę testową Skype (echo123). Dla wszystkich, którzy się do nas dodzwonią i przekażą swoje komentarze przygotowaliśmy upominki: portalowe kubki i koszulki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (672)
Zobacz także