„E‑booki”: ostatnia papierowa książka jaką przeczytasz. Konkurs!

„E-booki”: ostatnia papierowa książka jaką przeczytasz. Konkurs!

22.09.2017 15:18, aktual.: 30.11.2017 11:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że e-booki zyskują popularność, ale korzystanie z programów do czytania albo sprzętowych czytników nie dla każdego będzie oczywiste. Trzeba znaleźć dobre źródło e-booków, wybrać dla siebie program lub czytnik – oczywiście pod warunkiem, że rzeczywiście chcemy oddać wszystkie zalety papieru na rzecz niewątpliwej wygody e-książek.

Właśnie w tej sytuacji warto sięgnąć po pozycję „E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników”. W książce znalazły się podstawowe informacje o książkach elektronicznych, wskazówki dotyczące korzystania z księgarni internetowych, wyboru właściwego urządzenia do czytania (w końcu można do tego używać również smartfonów), korzystania z czytnika Kindle i PocketBook, a także konwertowania e-booków między formatami.

Obraz

Książka ta jest kolejnym poradnikiem w portfolio Bartosza Danowskiego. Wydawca twierdzi, że może to być ostatnia papierowa książka jaką przeczytasz i jest w tym sporo racji. Wszystkie zagadnienia są tu opisane tak jasno i przejrzyście, że na pewno niejedna osoba po przeczytaniu poradnika „złapie bakcyla” e-czytania. Celem nie jest jednak przekonywanie o wyższości e-booków nad papierem, ale przedstawienie tego, jak z nich korzystać.

Poradnik jest kierowany do osób, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z e-bookami, czytnikami sprzętowymi ani aplikacjami do czytania, a mają najwyżej podstawową wiedzę z zakresu korzystania z komputera bądź smartfonu. Poradnik należy potraktować jako wprowadzenie do świata cyfrowych książek. Dodamy, że wprowadzenie bardzo łagodne i konkretne, bez zbędnych dygresji, zaciemniających sedno sprawy – jak kupić i przeczytać swojego pierwszego e-booka.

Obraz

Książka skupia się na najpopularniejszych w Polsce księgarniach i czytnikach. Wszystkie procedury zostały zilustrowane na przykładzie księgarni ebookpoint i empik, ale nie zabrakło porad, jak „upolować” dobrą literaturę taniej z pomocą upolujebooka.pl i Świata Czytników, gdzie znajdują się informacje o promocjach w kilkunastu księgarniach.

Warto zwrócić uwagę na to, że wszystkie kroki, jakie musimy wykonać przy zakładaniu konta, wybieraniu książek i płaceniu zostały zilustrowane na zrzutach ekranu. W wersji papierowej książki są one niestety czarno-białe, ale wciąż dostatecznie czytelne, by były pomocne. Wydanie elektroniczne ma kolorowe ilustracje.

Obraz

Warto tu zaznaczyć, że wyjątkowo w przypadku tej pozycji do książki papierowej otrzymamy e-booka za darmo. Po wewnętrznej stronie okładki znajduje się „zdrapka” kryjąca kod, którego realizacja uprawnia do odebrania darmowej kopii e-booka w księgarni ebookpoint. Można więc od razu poćwiczyć przedstawione w przewodniku czynności na własnym czytniku.

Jeśli chodzi o sprzęt, w książce Danowskiego znajdziemy instrukcje pracy z najpopularniejszymi w Polsce czytnikami Kindle i PocketBook. Każdy z działów zaczyna się od porównania modeli i informacji, gdzie można takie urządzenie kupić oraz na co zwracać uwagę przy wyborze odpowiedniego czytnika dla siebie. Dalej znajdują się informacje o konfiguracji i komunikacji z czytnikiem, a także praktyczne porady, przydatne już przy czytaniu – poruszanie się po spisie treści, zmiany formatowania i tym podobne. Warto do tej części zaglądać, nawet jeśli już mniej-więcej znacie swój czytnik.

Znalazło się tu również miejsce dla czytników programowych, które znajdziecie w naszej bazie programów i aplikacji. W przewodniku czytelnie opisane zostały ich możliwości i sposób korzystania z nich, a także podstawowe zadania Calibre, w tym zarządzanie biblioteką e-booków i konwersja między formatami. Choć większość księgarni daje nam swobodę wyboru formatu przy pobieraniu e-booków, udostępniając EPUB, Mobi, a często też PDF, niewykluczone że przyjdzie nam kiedyś konwertować swoje książki.

Obraz

Książka jest już dostępna w sprzedaży w postaci papierowej i elektronicznej, a nasz portal objął ją patronatem medialnym. Jeśli szukacie solidnego wprowadzenia w świat e-booków, czy to dla siebie, czy dla bliskich, warto się nią zainteresować. Może to też być świetny dodatek do pierwszego czytnika, jeśli planujecie zakup takiego urządzenia w najbliższym czasie.

Papierowe wydanie zostało opatrzone miękką oprawą. Ma 168 stron.

Konkurs!

Oczywiście 5 egzemplarzy książki o e-bookach, które widzicie na zdjęciach, czeka na nowych właścicieli. Wystarczy, że przekonacie nas, że chcecie zacząć czytać e-booki lub macie w rodzinie kogoś, komu przyda się takie wprowadzenie. Piszcie w komentarzach, a my wybierzemy wypowiedzi 5 zalogowanych Czytelników, do których powędrują papierowe egzemplarze książki „E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników”. Macie czas do środy, 27 września.

Rozstrzygnięcie konkursu

Książki powędrują do użytkowników: hrodvitnir, maciek03, Juche, Nadej Orez i Mangas.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (97)