Programy z książki: E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Poniższa lista zawiera aplikacje i programy, wymienione w książce „E-booki. Poradnik dla początkujących e-czytelników” wydawnictwa Helion.

Programy na PC i Maca

Adobe Digital Editions

Windows, macOS

Adobe Digital Editions to wygodny i prosty czytnik książek elektronicznych w formatach PFD/A i EPUB, także z zabezpieczeniem DRM. Program jest lekki i praktyczny. Posiadane e-booki można dodać do biblioteki i posortować na różnych wirtualnych półkach. Podczas czytania można włączyć tryb pełnoekranowy, wybrać rozmiar tekstu lub powiększenie strony.

Kindle for PC

Windows, macOS

Aplikacja Kindle for PC służy do czytania e-booków zakupionych w sklepie Amazon.com. Użytkownik może tworzyć własną bibliotekę elektronicznych książek, segregować je i przeglądać według kilku kategorii: najczęściej czytane, a także według tytułu i według nazwiska autora.

Kindle Previewer

Windows, macOS.

Kindle Previewer to darmowa aplikacja przeznaczona do generowania podglądu książek przeznaczonych na urządzenie Kindle oraz aplikacji o tej samej nazwie udostępnianych w sklepie App Store. Program oferuje możliwość wyboru jednego z 9 trybów urządzeń w tym Kindle, Kindle Fire, Kindle for iPhone czy Kindle for iPad.

Aplikacje mobilne

Kindle

Android, iOS

Kindle to aplikacja przygotowana przez firmę Amazon, która pozwala na obsługę konta w stworzonej przez producenta usłudze do czytania książek i czasopism. Aplikacja pozwala na synchronizację książek umieszczonych na koncie i dostępnych na innych urządzeniach, takich jak czytniki elektroniczne Kindle.

ebookpoint.pl

Android, iOS

Oficjalna aplikacja księgarni internetowej ebookpoint. Choć znajdziemy w niej książki z wielu różnych dziedzin to jej katalog słynie głównie z literatury fachowej i technicznej. W jego skład wchodzą także audiobooki.

Empik

Android, iOS

Empik to oficjalna aplikacja jednej z najpopularniejszych polskich księgarni. W aplikacji można przeglądać bogatą ofertę książek, filmów, muzyki i wielu innych produktów. Towary można zamawiać online i z dostawą do domu lub do najbliższego salonu sieci Empik.

© dobreprogramy