Echoes+ na weekend: te Asteroidy wycisną z gracza siódme poty

Echoes+ na weekend: te Asteroidy wycisną z gracza siódme poty
Rafał Szramowiat

07.02.2015 08:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Echoes+ – niezwykle dynamiczną, wciągającą i wymagającą małpiej zręczności strzelaninę 2D bazującą na dawnej, klasycznej grze Asteroids.

Tytuł stanowi kolejny dowód na to, że podróże w przestrzeni kosmicznej połączone z misją totalnej eksterminacji to tematyka ponadczasowa nie będąca w stanie nigdy się znudzić, ani też przeminąć.

Obraz

Gra jest nieskomplikowana i prosta w zasadach, ale za to bardzo wyśrubowana pod kątem zręcznościowym. Gracz porusza się niewielkich rozmiarów pojazdem po statycznej planszy starając się realizować klasyczny scenariusz dla tego typu pozycji polegający na wybiciu jak największej ilości wrogich statków przy minimalnych stratach własnych.

Wrogie jednostki szturmują ze wszystkich możliwych stron nie oddając co prawda w naszą stronę ani jednego strzału, ale dzięki swej liczebności, złożoności oraz taktyce kamikadze błyskawicznie wynoszą gracza na szczyty jego sprawności i zręczności. Im dłużej trwa rozgrywka, tym pacyfikacja ze strony wrogich statków staje się bardziej zintensyfikowana.

W grze udostępniono kilka poziomów trudności, których możemy dowolnie używać w sześciu różnych trybach stanowiących wariacje dla głównej rozgrywki. Ponadto w szranki staniemy z ponad setką rodzajów jednostek nieprzyjaciela, a po skończonej batalii możemy obejrzeć swój wynik w ogólnodostępnej liście rankingowej. Nie brakuje tu również widowiskowych wybuchów, wystrzałów i spektakularnych eksplozji.

Przejrzyste zasady gry, niezmienna od lat fabuła związana z wykończeniem w możliwie najkrótszym czasie jak największej liczby przeciwników, zacięta walka w morzu pocisków oraz zabójcze tempo rozgrywki to niezmienne i na trwałe już zapisane dla gier tego gatunku standardy, z którymi zetkniemy się również w Echoes+.

Grę Echoes+ można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy!

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Refunktion na weekend
Rafał Szramowiat
Stratagem na weekend
Rafał Szramowiat
Sploot na weekend
Rafał Szramowiat
Komentarze (6)