Ekran wyboru przeglądarki - pierwsze liczby

Ekran wyboru przeglądarki - pierwsze liczby

Grzegorz Niemirowski
09.03.2010 18:58, aktualizacja: 09.03.2010 21:39

Choć ekran wyboru przeglądarki pojawia się na europejskich komputerach z systemem Windows dopiero od kilku dni, dostępne są już pierwsze statystyki.

Powody do zadowolenia ma Opera, która poinformowała, że ilość ściągnięć w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Hiszpanii potroiła się. Cieszyć może się także Mozilla, dzięki ekranowi wyboru przeglądarkę Firefox pobrało ponad 50 tysięcy użytkowników. Nie jest to jednak duża liczba biorąc pod uwagę, że przeglądarka Mozilli bywa pobierana nawet 500 tysięcy razy dziennie. Choć brakuje jeszcze danych o mniej popularnych przeglądarkach, nieumieszczonych w pierwszej piątce, to przypomnijmy, że ich twórcy już są niezadowoleni z ekranu wyboru przeglądarki.

Ekran wyboru przeglądarki będzie oferowany użytkownikom do połowy maja. Ponadto będzie się pokazywać na nowo kupionych europejskich systemach Windows przez okres pięciu lat. Tak długie okresy czasu spowodują, że dosyć trudno będzie oszacować jaki długofalowy wpływ na popularność poszczególnych przeglądarek będzie miał ekran wyboru. Użytkownik będzie mógł zignorować ekran i pozostać przy dotychczasowej przeglądarce. Jeśli jednak ją zmieni, trudno przewidzieć czy będą to głównie przejścia z IE na inne przeglądarki czy też rywalizacja będzie miała miejsce między przeglądarkami nie wywodzącymi się z Redmond. Ponadto jakaś część użytkowników może wrócić do IE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)