Eksplorator Windows wreszcie doczekał się obsługi kart – testować może już każdy

Eksplorator Windows wreszcie doczekał się obsługi kart – testować może już każdy

Praca przy komputerze przenośnym z depositphotos
Praca przy komputerze przenośnym z depositphotos
Oskar Ziomek
08.03.2018 16:43

Użytkownicy Windowsa 10, którzy zdecydowali się skorzystać z opcji przeskocz naprzód w ramach programu Insider i już teraz testować nowości, jakie przygotowywane są w aktualizacji Redstone 5, mogą już instalować kompilację 17618. Zawiera ona w sobie długo wyczekiwaną nowość, na którą wiele osób liczyło i która wcześniej została nieco zapomniana – implementację kart Sets, ale co ważne teraz także w systemowym Eksploratorze.

Testować karty Sets można już bowiem było dużo wcześniej, bo jeszcze w listopadzie ubiegłego roku, ale wówczas ich funkcjonalność ograniczona była wyłącznie do aplikacji UWP. Teraz, wychodząc naprzeciw potrzebom użytkowników, Microsoft rozszerza funkcjonalność także o Eksplorator. Od teraz nie trzeba więc będzie otwierać wielu okien, aby szybko przełączać się na przykład pomiędzy folderami na pulpicie.

Eksplorator plików w Windowsie 10 RS5. Źródło: windows.blogs.com
Eksplorator plików w Windowsie 10 RS5. Źródło: windows.blogs.com

Karty umożliwiają szybkie przełączanie się pomiędzy stronami internetowymi, Eksploratorem, wybranymi aplikacjami win32 (np. Wierszem poleceń) oraz aplikacjami UWP, takimi jak Kalendarz czy Poczta. Microsoft zaznacza, że w przyszłości obsługa rozstanie rozszerzona również o inne aplikacje. Testując Sets już teraz, sprawdzić można nie tylko wygodę, ale również użyteczność, dzięki implementacji skrótów klawiszowych pozwalających między innymi na przełączanie się pomiędzy kartami.

Microsoft wyraźnie zaznacza, że część planowanych funkcji wciąż nie działa lub daleko im do ideału. Zaliczyć do nich należy między innymi przeciąganie kart na pasku w celu zmiany ich kolejności, przerzucanie kart pomiędzy kilkoma otwartymi oknami czy obsługę dotykiem, jeśli korzystamy ze skalowania większego od 100%.

Najnowszy build poza funkcjami związanymi z Sets przynosi niestety także problemy. Te dotyczą rozszerzonej rzeczywistości. Microsoft zaleca pominięcie tej kompilacji Windowsa, jeśli rozszerzona rzeczywistość leży w kręgu naszych zainteresowań i zależy nam na jej użyteczności. Kompilacja 17618 to oczywiście także poprawki błędów i pomniejsze ulepszenia. O wszystkich przeczytać można na blogu Windowsa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (120)