Element 1.2 wydany

Element 1.2 wydany

17.05.2010 22:30, aktualizacja: 17.05.2010 22:59

Ukazała się nowa wersja jednej z wielu dystrybucji Linuksa, których zadaniem jest przekształcenie domowego komputera w multimedialne centrum rozrywki. Nosi ona nazwę Element i oznaczona została symbolem 1.2.

Element jest dystrybucją typu HTPC (Home Theater PC), która stworzona została na bazie Ubuntu i zmodyfikowanego środowiska Xfce. Z założenia przekształcić ma komputer w domowe, multimedialne centrum rozrywki. W jej skład wchodzi cały szereg aplikacji do odtwarzania muzyki i filmów, zarządzania zdjęciami, a także inne, dobrze znane użytkownikom programy - m.in. komunikator Pidgin czy przeglądarka internetowa Firefox.

W najnowszej wersji twórcy zoptymalizowali system pod katem kompatybilności z różnorakim sprzętem domowym i dużymi wyświetlaczami. Zniwelowali także wiele występujących w poprzedniej edycji błędów. Jednym z poważniejszych była niedopracowana obsługa mechanizmu udostępniania danych w domyślnym menedżerze plików Thunar. Usprawniono instalację i obsługę bluetooth, wycofano niektóre z efektów Compiza, zaktualizowano menedżera aktualizacji oraz zoptymalizowano listę pakietów w celu zmniejszenia całkowitego rozmiaru obrazu ISO z systemem.

Element 1.2 dostępny jest do pobrania w postaci obrazu ISO, z którego możemy uruchomić system bez konieczności jego instalacji.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)