Elon Musk zatrudnił hakera. "Geohot" złamał zabezpieczenia iOS i PS3

Elon Musk zatrudnił hakera. "Geohot" złamał zabezpieczenia iOS i PS3

George Hotz "geohot"
George Hotz "geohot"
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons | Steve Jennings
24.11.2022 13:38, aktualizacja: 25.11.2022 18:53

Elon Musk zatrudnia znanego hakera, który łamał zabezpieczenia iOS i PlayStation 3. George Hotz, znany też jako geohot, odbędzie bezpłatny staż w Twitterze.

Elon Musk kolejny raz zaskakuje swoją decyzją. Twitter zatrudnił znanego hakera. George Hotz, który posługuje się pseudonimem geohot, odbędzie bezpłatny staż, pracując dla Twittera. Po tym, jak serwis zwolnił dużą liczbę pracowników, czas łatać ewentualne role. A wiadomo, że dla pracodawcy jest tym korzystniej, im mniej płaci swoim pracownikom.

Jak czytamy w serwisie gamerant.com, Elon Musk i George Hotz mają bogatą wspólną przeszłość. W 2015 r. Hotz założył firmę comma.ai, która pracowała nad sztuczną inteligencją, którą można wykorzystać do zautomatyzowanego prowadzenia samochodów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak twierdził geohot, Musk zaproponował mu 12 mln dolarów za stworzenie czegoś lepszego niż autopilot Tesli. Finalnie do transakcji nie doszło, a Musk w swoich wpisach na Twitterze dyskredytował Hotza i jego osiągnięcia w tej dziedzinie.

Hotz pozytywnie wypowiadał się o działaniach Muska na Twitterze. Nazwał je "postawą, która buduje niesamowite rzeczy". Haker zaoferował, że zatrudni się na 12 tygodni w Twitterze w zamian za pokrycie kosztów życia w San Francisco. Musk zaakceptował tę ofertę.

Po rozpoczęciu stażu Hotz zaczął szukać innych programistów, którzy chcieliby sprawdzić się w podobnej formie. Jak stwierdził, to oferta tylko dla tych, którzy tego typu staż uznają za dobrą zabawę i szansę do rozwoju. On sam twierdzi, że podjął się tego wyzwania, "żeby się uczyć i poprawiać różne rzeczy".

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)