EMTEC Looney Tunes — zwariowane pendrive'y

EMTEC Looney Tunes — zwariowane pendrive'y

Kuba Pawlak
23.09.2011 01:53, aktualizacja: 01.10.2011 00:37

Do naszego labu trafiła kolekcja nietypowych pendrive'ów Looney Tunes firmy EMTEC, wzorowana na postaciach kultowych kreskówek. Na serię składają się cztery modele — Tweety, Diabeł Tasmański, Speedy Gonzales oraz Sylwester. Każdy z nich kryje w sobie pamięć flash o pojemności 4GB.

Obraz

Od strony wizualnej te nietypowe pendrive'y prezentują się po prostu fenomenalnie. Starczy powiedzieć, że gdy tylko wydobyłem bohaterów Zwariowanych Melodii z opakowań, momentalnie obok mnie znalazła się połowa redakcji gotowa z miejsca zaadoptować któregoś nich. Achom i ochom nie było końca, a oczy błyszczały wszystkim jakby oglądali najnowsze smartfony. Pozytywne wrażenia to nie tylko sentyment do ulubieńców ze śmiesznych kreskówek, to także zasługa wysokiej jakości samych produktów. Każdy pendrive wykonany jest bowiem z miękkiego i bardzo miłego w dotyku tworzywa. Reprodukcje są wierne, kolory intensywne, a same figurki nieduże (maks. 46 mm wysokości) i oczywiście trójwymiarowe. Do każdej z nich dołączony jest niewielki łańcuszek z przydatną zatyczką, na którą możemy nałożyć drugą część pendrive'a gdy jest on włożony do portu USB.

Gadżety lubią wszyscy, nie tylko fani nowoczesnych technologii. Atrakcyjny projekt to jednak nie wszystko, jak z wydajnością? W tej kwestii niestety aż tak kolorowo nie jest. Producent podaje, że maksymalna prędkość zapisu wynosi 5 MB/s. Mnie udało się osiągnąć niespełna 4 MB/s. W przypadku prędkości odczytu jest trochę lepiej, ponieważ osiągnięty wynik na poziomie 17 MB/s jest i tak lepszy o 2 MB niż ten podawany w specyfikacji. Niewątpliwie nie są to demony prędkości — proces kopiowania dużych plików może się ciągnąć kilkanaście minut. W przypadku zapisu mniejszych partii dokumentów czy zdjęć nie ma to jednak aż tak dużego znaczenia, odczyt jest zaś już zupełnie przyzwoity. Zresztą wystarczy spojrzeć na wybranego ulubieńca i takie drobnostki od razu idą w zapomnienie. Szczególnie, że dostajemy na niego 5 lat gwarancji.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na rynku jest masa najróżniejszych pendrive'ów. Bez trudu znajdziemy szybsze, pojemniejsze — można w nich przebierać do woli. Ciężko będzie jednak wyszukać coś równie sympatycznego i niepowtarzalnego, jak pamięci z serii EMTEC Looney Tunes. W tym kontekście nawet cenę wynoszącą około 45-55 zł można potraktować za prawdziwą okazję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)