EMUI 10: tak wygląda nowa, ładniejsza wersja nakładki Huaweia

EMUI 10: tak wygląda nowa, ładniejsza wersja nakładki Huaweia

EMUI 10: tak wygląda nowa, ładniejsza wersja nakładki Huaweia
Redakcja
12.08.2019 19:08

EMUI 10 to najnowsza wersja nakładki Huaweia, która doczekała się długo oczekiwanych zmian wizualnych. Oto odświeżony interfejs w pełnej krasie.

EMUI 10 zostało zapowiedziane przed kilkoma dniami, ale udostępnione przez Huaweia materiały promocyjne były bardzo oszczędne.

Huawei P30 Pro z zainstalowanym rozwojowym wydaniem nakładki trafił jednak do rąk redaktorów serwisu Android Authority, dzięki czemu możemy się przyjrzeć jego wyglądowi.

EMUI 10 to interfejs inspirowany magazynami

Pod nazwą Magazine Design kryje się nowa filozofia projektowania. Nagłówki w systemowych aplikacjach oraz w panelu powiadomień są teraz mocno odseparowane od reszty interfejsu, dzięki czemu całość ma się prezentować schludniej i przejrzyściej.

Obraz

Huawei popracował także nad kolorami. W niektórych miejscach biel ustąpiła miejsca szarości, a mocno nasycone barwy zostały zastąpione przez stonowane, wręcz wyblakłe.

androidauthority.com
androidauthority.com

W systemie zagościło ponadto więcej okrągłych elementów. Mowa m.in. o przełącznikach w panelu powiadomień czy ikonach w systemowych ustawieniach.

Są i nowe, bardziej naturalne animacje

Projektanci Huaweia przekonują, że chcieli, by poszczególne elementy interfejsu zachowywały się jak fizyczne obiekty. Obsługa telefonu ma być dzięki temu bardziej intuicyjna.

EMUI 10 Animations Quick Preview

Ikony i przyciski zachowują się jakby były fizycznie wciskane, a duże elementy opadają z większą siłą, niczym pod wpływem grawitacji. Zwiększyła się też liczba klatek na sekundę, dzięki czemu ma być płynniej.

EMUI 10 wnosi udoskonalony tryb ciemny

Użytkownicy EMUI mogą korzystać z ciemnego motywu graficznego od dawna, ale został on poprawiony. Wcześniej graficy zamienili po prostu czarne elementy z białymi, a teraz wysilili się nieco bardziej.

androidauthority.com
androidauthority.com

W różnych elementach interfejsu występuje już nie tylko czerń, ale i bardziej przemyślane ciemne odcienie szarości. Ma to wyglądać bardziej estetycznie i zapobiegać zmęczeniu wzroku.

Co z oszczędnością baterii? Jak wykazały moje testy, na dla ekranów OLED ciemny interfejs jest tylko trochę mniej łaskawy niż czarny.

Huawei odświeżył też aplikację aparatu

Z funkcjonalnych zmian warto odnotować nowe filtry.

androidauthority.com
androidauthority.com

Dotychczas aplikacja aparatu pozwalała na wybór jednego z trzech profili kolorów: normalne, jaskrawe i łagodne. W EMUI 10 filtrów jest aż 11, a niektóre zostały obrandowane przez Leicę.

EMUI 10 bez rewolucji, ale to krok w dobrą stronę

Nakładkę EMUI lubię za jej walory optymalizacyjno-funkcjonalne, ale warstwa wizualna wymaga poprawy od dawna. Dobrze widzieć, że wreszcie coś w tym temacie ruszyło.

EMUI 10 wygląda znajomo, ale jest jednocześnie schludniej, bardziej spójnie i minimalistycznie, a poprawione animacje cieszą oko.

EMUI 10 beta ma trafić na modele z linii P30 już 8 września. Później testy zostaną rozszerzone o kolejne urządzenia, a jesienią nowa nakładka powinna zadebiutować na Huaweiach Mate 30.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)