Energooszczędny Office 2013 specjalnie dla Windows RT

Energooszczędny Office 2013 specjalnie dla Windows RT

14.09.2012 13:10

Pakiet Office 2013 w nieco okrojonej wersji ma być instalowany domyślnie na wszystkich urządzeniach z Windowsem RT, czyli na tabletach i netbookach z ARM-ami pod maską. Microsoft na blogu Office Next zdradził, czym różnić się będzie ta wersja pakietu od „pełnowymiarowej”.

Wersja dla Windowsa RT pakietu biurowego Microsoftu będzie znana jako Office Home & Student 2013 RT i ma składać się z Worda, Excela, OneNote i PowerPointa. Pakiet ma być tak łagodny dla baterii urządzenia przenośnego, jak to tylko będzie możliwe, należy więc spodziewać się różnych zmian mających zminimalizować wykorzystanie procesora. Prawdopodobnie najwięcej zyskamy kiedy programy będą bezczynne — na przykład dzięki wyłączaniu mrugającego kursora po kilku minutach nieużywania. Office 2013 ma także być „świadomy” z jakiego połączenia z Internetem korzysta użytkownik i w przypadku 3G lub LTE zadbać o naszą kieszeń… będzie możliwość wyłączenia komunikacji z chmurą w roamingu i po przekroczeniu wykupionego abonamentu. Pakiet ma także zajmować mniej miejsca na dysku, oszczędnie zarządzać pamięcią i w czasie bezczynności zwalniać część zajętych przez swój cache zasobów, na czym skorzystają inne programy.

350031581743900609

W tej odchudzonej wersji pakietu nie znajdziemy również wielu zaawansowanych funkcji, jak na przykład obsługa makr, wtyczek i funkcji bazujących na kontrolkach ActiveX, na czym w zasadzie użytkownik domowy nie straci. Z PowerPointa usunięta zostanie możliwość odtwarzania niektórych starych formatów multimediów i edycji równań z wersji 3.0 Equation Editora, czego też teoretycznie przy codziennym korzystaniu z pakietu nie powinniśmy odczuć. Do OneNote nie zaimportujemy grafik bezpośrednio ze skanera, nie będzie możliwości przeszukiwania materiałów audio i wideo w notatkach oraz nagrywania notatek głosowych. W PowerPoincie RT również komentarza głosowego nie nagramy. Z powodu braku Outlooka w pakiecie niektóre zaawansowane czynności związane z wysyłaniem dokumentów pocztą elektroniczną również zostały okrojone.

O ile brakiem zaawansowanych funkcji przy codziennym korzystaniu „na własne potrzeby” z Office 2013 na Windowsie RT przejmować się nie musimy, ciekawie zapowiadają się możliwości oszczędzania baterii i danych w wykonaniu tego oprogramowania. Pakiet nie będzie w tej wersji sprzedawany osobno, więc o skuteczności (lub nieskuteczności) tych rozwiązań przekonają się jedynie nabywcy maszyn z Windowsem RT. Office 2013 ukaże się już po rozpoczęciu sprzedaży urządzeń, na które jest przeznaczony, więc ich właściciele otrzymają darmową aktualizację zawierającą pakiet jak tylko będzie on dostępny w ich języku (między listopadem a styczniem przyszłego roku).

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)