e-pity 2017 9.4.0

Strona główna Windows Dom Rozliczenia podatkowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

e-pity to program przeznaczony do przygotowywania rocznych zeznań podatkowych za pomocą kreatora, który prowadzi "za rękę" podatnika.

Użytkownik wprowadza jedynie niezbędne informacje do przeprowadzenia obliczeń i wygenerowania formularzy. Program jest dość prosty w obsłudze, w wersji bezpłatnej nie ma ograniczeń związanych z ilością podatników, dla których można w ramach licencji formularze wypełniać. Program generuje najpopularniejsze formularze: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR PIT/TP, PIT/DS, PIT/D, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7, druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-23, PIT-3, PIT-6, PIT-12, PIT-14 oraz dokumenty dla firm: PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, CFR-1, SSE-R, druk przelewu/wpłaty na rachunek organu podatkowego, a także oferuje darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.

Program e-pity nie ogranicza wyboru i pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji, której chcemy przekazać 1%. Program pozwala na wygodną i bezpieczną wysyłkę wszystkich e-deklaracji, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką weryfikuje poprawność wprowadzonych danych oraz pozwala śledzić kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), które można otrzymać na podany adres e-mail.

Uwaga!

  • Jak zaznaczają twórcy aplikacji jest ona bezpłatna zarówno do użytku prywatnego, jak również komercyjnego pod warunkiem przekazania 1% na dowolne OPP.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
serwis e-file   3 #178 24.05.2018 14:39

@hello2 (niezalogowany):
W tym kolejnym oknie w Kreatorze, o którym Pan pisał, jest informacja o tym, że należy wpisać kwoty składek ubezpieczenia społecznego i zdrowotnego z działalności gospodarczej i nie należy tutaj wpisywać ponownie składek z PIT-11 lub z innego tytułu. Dzwoniąc na naszą infolinię, niestety nie zawsze konsultant jest w stanie od ręki pomóc w rozwiązaniu problemu, gdyż nie mamy wglądu w Państwa wypełniane deklaracje i nie widzimy jak krok po kroku był wypełniany PIT i co było w Kreatorze wpisane. Dlatego, aby pomóc prosimy o podesłanie xmla deklaracji, aby móc sprawdzić, czy jakaś kwota nie została przez przypadek wpisana przez użytkownika podwójnie, albo kierujemy przez telefon, aby użytkownik sprawdził, czy poprawnie wpisane zostały wszystkie kwoty w odpowiednich oknach Kreatora.

Przed wypuszczeniem aktualizacji programu zawsze nowa wersja jest przez nas sprawdzana i porównywana jest poprawność wyliczeń z programem Ministerstwa Finansów - więc kwota podatku na 100% wyliczana jest w deklaracji poprawnie.

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

  #177 13.05.2018 17:06

@hello2 (niezalogowany): "ola... Obliczałem tym programem za pomocą kreatora z 3 stosunków pracy i źle obliczał mi składki na ubezp. społeczne i zdrowotne, co miało znaczący wpływ na kwotę podatku! Nie zdziwcie się jak wam coś przyjdzie po latach. Potem w kreatorze zostawiłem tylko jedną działalność, żeby zobaczyć jak sobie poradzi i tak samo źle policzył ! ...

Ok przyznaję się do błędu: po dodaniu PITów w kreatorze, później wpisałem niepotrzebnie zsumowane ubezpieczenia społeczne i zdrowotne w zakładce "Ubezpieczenia podatnika" i źle mi policzyło a tu się wpisuje tylko z działalności gospodarczej. Wartowałoby w tym lewym menu dopisać, że dotyczy to działalności gospodarczej, chociaż później jest to napisane. Program traktowałem jako sprawdzający inny program i może dlatego nie za bardzo przyjrzałem się mu.

  #176 13.05.2018 12:04

Zastanawiam się czy Ci ludzie tak pozytywnie oceniający ten program, zweryfikowali sobie to jak im obliczył, czy po prostu wstawił im coś w puste pola... Obliczałem tym programem za pomocą kreatora z 3 stosunków pracy i źle obliczał mi składki na ubezp. społeczne i zdrowotne, co miało znaczący wpływ na kwotę podatku! Nie zdziwcie się jak wam coś przyjdzie po latach. Potem w kreatorze zostawiłem tylko jedną działalność, żeby zobaczyć jak sobie poradzi i tak samo źle policzył ! Mam doświadczenie informatyczne i nie klikam bez sensu, sprawdziłem z innym programem IPS i ten liczy dobrze! Pisałem do e-pity, ale jeśli im się nie chce sprawdzić tylko robią ze mnie testera to ja mam gdzieś ten soft, a te błędy sprawiły, że będę się trzymał jak najdalej od niego.

serwis e-file   3 #175 05.04.2018 20:14

@marzanka (niezalogowany):
Przychody z emerytury zagranicznej mogą być rozliczane na wiele sposobów, bez załącznika PIT/ZG lub z załącznikiem PIT/ZG a tutaj są możliwe dwa warianty rozliczenia, w zależności od tego czy z danym krajem jest podpisana umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, czy nie i z jakiego kraju one pochodzą.
My niestety nie możemy udzielać informacji jak w danym przypadku się rozliczyć, gdyż wiązałoby się to ze świadczeniem usług doradztwa podatkowego, którego nasza spółka nie prowadzi. Dlatego o to jaki sposób rozliczenia zastosować należy dopytać w swoim Urzędzie Skarbowym lub dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej Ministerstwa Finansów.
Infolinia: tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

Jeśli emerytura zagraniczna ma być rozliczona na PIT/ZG wówczas w kreatorze w oknie przychodów podatnika klikamy na Pozostałe przychody-> Zagraniczne(PIT-36/PIT-36L) i dodajemy ten przychód wybierając odpowiedni wariant rozliczenia, czy ma być rozliczone metodą proporcjonalną, czy metodą wyłączenia z progresją.
Jeśli nie musi być dołączony PIT/ZG to dane z tej emerytury zagranicznej i składek zdrowotnych można dodać w Kreatorze przez Pozostałe przychody-> Inne źródła przychodów - wpisujemy kwoty i zaznaczamy na dole opcję 'Wystaw formularz PIT-36 zamiast PIT-37' wówczas w Kreatorze wystawiony zostanie PIT-36 i ta emerytura zostanie wpisana w wierszu 8 inne źródła (w tym emerytury - renty z zagranicy).
W razie gdyby pojawiły się jakieś problemy z obsługą programu proszę się skontaktować z naszym serwisem, postaramy się pomóc.

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

  #174 02.04.2018 18:37

Dlaczego nie ma pola 41 w PIT 11? Jak rozliczyc emeryture zagraniczna?

serwis e-file   3 #173 08.03.2018 16:10

@szyp:
Formularze aktualizacji danych osobowych ZAP-3, NIP-2 i NIP-7 mogą być wysyłane do systemu e-Deklaracje tylko i wyłącznie z kwalifikowanym e-podpisem. Tylko taki rodzaj wysyłki ZAP-3 udostępniło Ministerstwo Finansów ze względów bezpieczeństwa, żeby nikt nikomu nie wysłał do US zmiany danych lub zmiany numeru konta.
Ten rodzaj wysyłki deklaracji ZAP-3 z e-podpisem nie jest dostępny w programie e-pity wersji online, tylko w wersji instalacyjnej na komputer (desktop) i można ten druk wyszukać i wypełnić w zakładce Baza formularzy.
Jeśli nie posiada Pan/Pani kwalifikowanego podpisu, niestety nie będzie można wysłać elektronicznie ZAP-3, trzeba go wydrukować, podpisać i złożyć w formie papierowej w US osobiście lub wysłać go pocztą listem poleconym.

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

szyp   7 #172 07.03.2018 22:37

Nie można z poziomu programu wysłać formularza ZAP3, więc i tak trzeba iść do urzędu.

serwis e-file   3 #171 07.03.2018 15:50

@Anonim (niezalogowany):
Wypełnianie na Aktywnych deklaracjach jest nadal możliwe ale w wersji instalacyjnej na komputer (Windows, Mac OS, Linux) oraz na starej wersji online flashowej, która niestety wielu użytkownikom się nie odpala. Dlatego podjęliśmy decyzję o przepisaniu programu na nową technologię i od tego roku wersje online oraz wersje mobilne posiadają już tylko wypełnianie w Kreatorze, gdyż wypełnianie na Aktywnych deklaracjach na bardzo małych ekranach smartfonów byłoby praktycznie niemożliwe lub bardzo utrudnione. Rodziło to wiele problemów ze skalowaniem okna aplikacji, scrollowaniem okiem i problemy z wkliknięciem się w odpowiednie pole, aby wpisać kwotę.
Jeśli chce Pan/Pani skorzystać ze starej flashowej wersji online e-pity 2017 można ją uruchomić z linku https://secure.e-pity.pl/online/pit2017/index.php?arch=1&formId=

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

  #170 05.03.2018 22:16

Niestety, nie ma już aktywnych deklaracji online (jest tylko kreator). Trzeba poszukać innej strony.

serwis e-file   3 #169 05.03.2018 09:54

@grześ12:
Szanowny Panie,
Niestety nie można już sobie takiej ulgi odliczyć. Poniżej przesyłamy link do strony, na której są opisane wszystkie ulgi jakie można odliczyć od zeznania PIT za 2017 rok.
https://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi-odliczenia/

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

grześ12   11 #168 04.03.2018 20:26

Można jeszcze odliczyć wydatki na remonty za zeszły rok?

serwis e-file   3 #167 28.02.2018 21:41

@Matkos (niezalogowany):
Szanowny Panie,
Jeśli w deklaracji nie ma wystarczającej kwoty podatku należnego albo jest on zerowy, wówczas 1% od tej kwoty (1% podatku na OPP) może się w deklaracji wyliczyć jako kwota zero, czyli de facto nie ma kwoty z tej deklaracji na przekazanie 1% na OPP. Dlatego w kreatorze pokazuje się wówczas taki komunikat jaki Panu się wyświetlił i nie można wpisać numeru KRS OPP, bo nie ma żadnej kwoty do przekazania na OPP.
Tak rozliczona deklaracja jest również w naszym programie nieodpłatna.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszą Infolinią lub proszę wysłać do nas maila na serwis@e-pity.pl.
Pozdrawiamy,
Zespół e-pity

emil_emil   8 #166 28.02.2018 17:17

@Matkos (niezalogowany): Może nie bierz się za wypełnianie PITu jeśli nie wiesz czemu nie możesz1% wysłać - wszystko pisze w programie w kolejnym kroku.

  #165 27.02.2018 09:26

@Matkos (niezalogowany): Pokazała się taka opcja...ale jeśli nie zaznaczę ulgi na moje dziecko -.- Czyli co? nie mogę przekazać 1% organizacji żadnej jeśli przysługują mi jakieś ulgi? W tym przypadku na dziecko?...

  #164 26.02.2018 12:44

@serwis e-file jak wpisać samodzielnie OPP ?! Nigdzie taka opcja podczas wypełniania na wersji internetowej, jak i na komputer się nie wyświetla. Pokazuje tylko informację: "W polu Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) na formularzu PIT nie zostały wpisane dane, ponieważ kwota do przekazania na OPP wynosi 0 zł. Kwota jest obliczana jako 1% od kwoty należnego podatku." Ale nigdzie podczas wypełniania deklaracji nie wyskakuje mi żadna opcja z dodaniem lub zmianą OPP...

  #163 26.02.2018 11:09

@serwis e-file jak wpisać samodzielnie OPP ?! Nigdzie taka opcja podczas wypełniania na wersji internetowej, jak i na komputer się nie wyświetla. Pokazuje tylko informację: "W polu Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) na formularzu PIT nie zostały wpisane dane, ponieważ kwota do przekazania na OPP wynosi 0 zł. Kwota jest obliczana jako 1% od kwoty należnego podatku." Ale nigdzie podczas wypełniania deklaracji nie wyskakuje mi żadna opcja z dodaniem lub zmianą OPP...

serwis e-file   3 #162 22.02.2018 20:07

@wwwow (niezalogowany):
W razie problemów z rozliczeniem nasi konsultanci są dostępni pod poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. W każdej chwili jeśli mają Państwo wątpliwości, czy PIT został wypełniony poprawnie, można się z nami skontaktować i zgłosić problem a wówczas pokierujemy i pomożemy sprawdzić, czy wszystko zostało przez Państwa poprawnie rozliczone.
Pozdrawiamy,
Zespół e-pity

serwis e-file   3 #161 22.02.2018 20:02

@wwwow (niezalogowany):
Szanowna Pani,
W programie e-pity koszty uzyskania przychodu ze stosunku pracy są sumowane i ograniczane automatycznie do takiej kwoty limitu kosztów uzyskania przychodów jaką wypełniający PIT sam sobie zaznaczy podczas przepisywania danych z PIT-11. Jeśli należą się podatnikowi wyższe koszty uzyskania przychodu, a pracodawca tego nie zaznaczył na Pani PIT-11 wówczas można zgłosić w zakładzie pracy, aby poprawili ten błąd i w przyszłym roku wystawili już PIT-11 z zaznaczoną opcją kosztów z dwóch stosunków pracy, a nie z jednego. Jeśli otrzymała Pani PIT-11 z zaznaczoną opcją jeden stosunek pracy, a należy się Pani wyższy limit kosztów z kilku stosunków pracy wystarczy w tej chwili rozliczyć ponownie korektę zeznania i podczas przepisywania kosztów uzyskania przychodów z PIT-11 zaznaczyć opcję kosztów 'z kilku stosunków pracy' wówczas program zsumuje wpisane kwoty kosztów i automatycznie ograniczy je do wyższego limitu - tego, który Pani sobie samodzielnie w PIT-11 zaznaczy.
Pozdrawiamy,
zespół e-pity

  #160 13.02.2018 18:13

Przestrzegam was przed tym programem! do tej pory był to jedyny program, którego używałam do rozliczania i zawsze dziwiłam się, czemu wciąż muszę dopłacać, a teraz okazało się, program źle sumował koszty uzyskania przychodu i dochód (zawsze miałam więcej niż 1 stosunek pracy). najlepiej rozliczać się przy pomocy programów ministerialnych...

serwis e-file   3 #159 16.01.2018 19:23

@emil_emil:
Czy korzystał Pan wcześniej z programu e-pity? Po instalacji nowej wersji program łączy się z Pana plikiem bazy i próbuje wyświetlić dane w nim zawarte, np. dane podatników wpisanych podczas wypełniania deklaracji w ubiegłym roku. Jeśli użytkownik zakładał w ubiegłym roku hasło podczas uruchomienia programu, wówczas program poprosi o wpisanie tego hasła. Proszę się skontaktować z naszym serwisem mail. serwis@e-pity.pl lub tel. (61) 3071777 - postaramy się pomóc Panu wszystko posprawdzać i uruchomić program.
Pozdrawiamy,
zespół e-pity