e-pity 2017 9.3.1

Strona główna Windows Dom Rozliczenia podatkowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

e-pity to program przeznaczony do przygotowywania rocznych zeznań podatkowych za pomocą kreatora, który prowadzi "za rękę" podatnika.

Użytkownik wprowadza jedynie niezbędne informacje do przeprowadzenia obliczeń i wygenerowania formularzy. Program jest dość prosty w obsłudze, w wersji bezpłatnej nie ma ograniczeń związanych z ilością podatników, dla których można w ramach licencji formularze wypełniać. Program generuje najpopularniejsze formularze: PIT-37, PIT-36 i 36L, PIT-28, PIT-38, PIT-39, PIT/B, PIT/BR PIT/TP, PIT/DS, PIT/D, PIT/2, PIT/2A, PIT/2K, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG, PIT-28/A, PIT-28/B, ZAP-3 i NIP-7, druki dla wąskich grup podatników jak: PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-23, PIT-3, PIT-6, PIT-12, PIT-14 oraz dokumenty dla firm: PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, CFR-1, SSE-R, druk przelewu/wpłaty na rachunek organu podatkowego, a także oferuje darmowe wzory najpopularniejszych pism i wniosków do urzędów skarbowych.

Program e-pity nie ogranicza wyboru i pozwala na samodzielne wpisanie nr KRS organizacji, której chcemy przekazać 1%. Program pozwala na wygodną i bezpieczną wysyłkę wszystkich e-deklaracji, zarówno tych wymagających kwalifikowanego podpisu, jak i autoryzowanych przy wykorzystaniu danych weryfikacyjnych bez konieczności użycia e-podpisu. Przed wysyłką weryfikuje poprawność wprowadzonych danych oraz pozwala śledzić kolejne etapy komunikacji z serwerami Ministerstwa Finansów, aż do automatycznego odbioru Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO), które można otrzymać na podany adres e-mail.

Uwaga!

  • Jak zaznaczają twórcy aplikacji jest ona bezpłatna zarówno do użytku prywatnego, jak również komercyjnego pod warunkiem przekazania 1% na dowolne OPP.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wstępnie wypełniony PIT dostępny w e-pity.pl #prasówka

0
05.04.2016  •  Łukasz Maślanka

Automatyczne wczytywanie wstępnie wypełnionego PIT-a z Portalu Podatkowego Ministerstwa Finansów to już standard w aplikacji e-pity. Dzięki tej funkcjonalności coroczne wypełnianie PIT-a jest jeszcze prostsze. Z PIT PFR mogą skorzystać nie tylko pracownicy zatrudnieni na etacie czy umowach cywilnych, ale także podatnicy, którzy otrzymali PIT-y z ZUS oraz biur maklerskich. Ponieważ na rozliczenie PIT-a został tylko miesiąc, warto skorzystać z PIT-a przygotowanego dla nas przez fiskusa i rozliczyć go w pięć minut w programie e-pity. Z PIT-a PFR, czyli udostępnionej przez Ministerstwo Finansów…

Dobre programy do rozliczenia PIT-ów i przekazania 1% podatku na OPP

53
20.01.2016  •  Łukasz Maślanka

Mamy dla Was listę usług i programów, dzięki którym bez problemów rozliczycie się z fiskusem oraz załatwicie sprawy podatkowe ze „skarbówką”. Dla tych, którzy płacą indywidualny podatek dochodowy, zbliża się – jak co roku o tej porze – gorący czas. Wkrótce dostaną roczne deklaracje podatkowe od księgowych, a na ich podstawie trzeba będzie sporządzić PIT-a i złożyć go w urzędzie skarbowym. Czas na to mija z końcem kwietnia. Ale podatki to nie tylko PIT-y, to też mnóstwo spraw bieżących, związanych np. z prowadzeniem firmy lub z regulowaniem opłat np. za kupno samochodu. Jak to wszystko…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
serwis e-file   3 #175 05.04.2018 20:14

@marzanka (niezalogowany):
Przychody z emerytury zagranicznej mogą być rozliczane na wiele sposobów, bez załącznika PIT/ZG lub z załącznikiem PIT/ZG a tutaj są możliwe dwa warianty rozliczenia, w zależności od tego czy z danym krajem jest podpisana umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, czy nie i z jakiego kraju one pochodzą.
My niestety nie możemy udzielać informacji jak w danym przypadku się rozliczyć, gdyż wiązałoby się to ze świadczeniem usług doradztwa podatkowego, którego nasza spółka nie prowadzi. Dlatego o to jaki sposób rozliczenia zastosować należy dopytać w swoim Urzędzie Skarbowym lub dzwoniąc na infolinię Krajowej Informacji Skarbowej Ministerstwa Finansów.
Infolinia: tel. 801 055 055 (dla połączeń z telefonów stacjonarnych)
tel. 22 330 03 30 (dla połączeń z telefonów komórkowych)
tel. +48 22 330 03 30 (dla połączeń z zagranicy)

Jeśli emerytura zagraniczna ma być rozliczona na PIT/ZG wówczas w kreatorze w oknie przychodów podatnika klikamy na Pozostałe przychody-> Zagraniczne(PIT-36/PIT-36L) i dodajemy ten przychód wybierając odpowiedni wariant rozliczenia, czy ma być rozliczone metodą proporcjonalną, czy metodą wyłączenia z progresją.
Jeśli nie musi być dołączony PIT/ZG to dane z tej emerytury zagranicznej i składek zdrowotnych można dodać w Kreatorze przez Pozostałe przychody-> Inne źródła przychodów - wpisujemy kwoty i zaznaczamy na dole opcję 'Wystaw formularz PIT-36 zamiast PIT-37' wówczas w Kreatorze wystawiony zostanie PIT-36 i ta emerytura zostanie wpisana w wierszu 8 inne źródła (w tym emerytury - renty z zagranicy).
W razie gdyby pojawiły się jakieś problemy z obsługą programu proszę się skontaktować z naszym serwisem, postaramy się pomóc.

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

  #174 02.04.2018 18:37

Dlaczego nie ma pola 41 w PIT 11? Jak rozliczyc emeryture zagraniczna?

serwis e-file   3 #173 08.03.2018 16:10

@szyp:
Formularze aktualizacji danych osobowych ZAP-3, NIP-2 i NIP-7 mogą być wysyłane do systemu e-Deklaracje tylko i wyłącznie z kwalifikowanym e-podpisem. Tylko taki rodzaj wysyłki ZAP-3 udostępniło Ministerstwo Finansów ze względów bezpieczeństwa, żeby nikt nikomu nie wysłał do US zmiany danych lub zmiany numeru konta.
Ten rodzaj wysyłki deklaracji ZAP-3 z e-podpisem nie jest dostępny w programie e-pity wersji online, tylko w wersji instalacyjnej na komputer (desktop) i można ten druk wyszukać i wypełnić w zakładce Baza formularzy.
Jeśli nie posiada Pan/Pani kwalifikowanego podpisu, niestety nie będzie można wysłać elektronicznie ZAP-3, trzeba go wydrukować, podpisać i złożyć w formie papierowej w US osobiście lub wysłać go pocztą listem poleconym.

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

szyp   7 #172 07.03.2018 22:37

Nie można z poziomu programu wysłać formularza ZAP3, więc i tak trzeba iść do urzędu.

serwis e-file   3 #171 07.03.2018 15:50

@Anonim (niezalogowany):
Wypełnianie na Aktywnych deklaracjach jest nadal możliwe ale w wersji instalacyjnej na komputer (Windows, Mac OS, Linux) oraz na starej wersji online flashowej, która niestety wielu użytkownikom się nie odpala. Dlatego podjęliśmy decyzję o przepisaniu programu na nową technologię i od tego roku wersje online oraz wersje mobilne posiadają już tylko wypełnianie w Kreatorze, gdyż wypełnianie na Aktywnych deklaracjach na bardzo małych ekranach smartfonów byłoby praktycznie niemożliwe lub bardzo utrudnione. Rodziło to wiele problemów ze skalowaniem okna aplikacji, scrollowaniem okiem i problemy z wkliknięciem się w odpowiednie pole, aby wpisać kwotę.
Jeśli chce Pan/Pani skorzystać ze starej flashowej wersji online e-pity 2017 można ją uruchomić z linku https://secure.e-pity.pl/online/pit2017/index.php?arch=1&formId=

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

  #170 05.03.2018 22:16

Niestety, nie ma już aktywnych deklaracji online (jest tylko kreator). Trzeba poszukać innej strony.

serwis e-file   3 #169 05.03.2018 09:54

@grześ12:
Szanowny Panie,
Niestety nie można już sobie takiej ulgi odliczyć. Poniżej przesyłamy link do strony, na której są opisane wszystkie ulgi jakie można odliczyć od zeznania PIT za 2017 rok.
https://www.e-pity.pl/abc_podatki/ulgi-odliczenia/

Pozdrawiamy
Zespół e-pity

grześ12   11 #168 04.03.2018 20:26

Można jeszcze odliczyć wydatki na remonty za zeszły rok?

serwis e-file   3 #167 28.02.2018 21:41

@Matkos (niezalogowany):
Szanowny Panie,
Jeśli w deklaracji nie ma wystarczającej kwoty podatku należnego albo jest on zerowy, wówczas 1% od tej kwoty (1% podatku na OPP) może się w deklaracji wyliczyć jako kwota zero, czyli de facto nie ma kwoty z tej deklaracji na przekazanie 1% na OPP. Dlatego w kreatorze pokazuje się wówczas taki komunikat jaki Panu się wyświetlił i nie można wpisać numeru KRS OPP, bo nie ma żadnej kwoty do przekazania na OPP.
Tak rozliczona deklaracja jest również w naszym programie nieodpłatna.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszą Infolinią lub proszę wysłać do nas maila na serwis@e-pity.pl.
Pozdrawiamy,
Zespół e-pity

emil_emil   8 #166 28.02.2018 17:17

@Matkos (niezalogowany): Może nie bierz się za wypełnianie PITu jeśli nie wiesz czemu nie możesz1% wysłać - wszystko pisze w programie w kolejnym kroku.

  #165 27.02.2018 09:26

@Matkos (niezalogowany): Pokazała się taka opcja...ale jeśli nie zaznaczę ulgi na moje dziecko -.- Czyli co? nie mogę przekazać 1% organizacji żadnej jeśli przysługują mi jakieś ulgi? W tym przypadku na dziecko?...

  #164 26.02.2018 12:44

@serwis e-file jak wpisać samodzielnie OPP ?! Nigdzie taka opcja podczas wypełniania na wersji internetowej, jak i na komputer się nie wyświetla. Pokazuje tylko informację: "W polu Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) na formularzu PIT nie zostały wpisane dane, ponieważ kwota do przekazania na OPP wynosi 0 zł. Kwota jest obliczana jako 1% od kwoty należnego podatku." Ale nigdzie podczas wypełniania deklaracji nie wyskakuje mi żadna opcja z dodaniem lub zmianą OPP...

  #163 26.02.2018 11:09

@serwis e-file jak wpisać samodzielnie OPP ?! Nigdzie taka opcja podczas wypełniania na wersji internetowej, jak i na komputer się nie wyświetla. Pokazuje tylko informację: "W polu Numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) na formularzu PIT nie zostały wpisane dane, ponieważ kwota do przekazania na OPP wynosi 0 zł. Kwota jest obliczana jako 1% od kwoty należnego podatku." Ale nigdzie podczas wypełniania deklaracji nie wyskakuje mi żadna opcja z dodaniem lub zmianą OPP...

serwis e-file   3 #162 22.02.2018 20:07

@wwwow (niezalogowany):
W razie problemów z rozliczeniem nasi konsultanci są dostępni pod poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00. W każdej chwili jeśli mają Państwo wątpliwości, czy PIT został wypełniony poprawnie, można się z nami skontaktować i zgłosić problem a wówczas pokierujemy i pomożemy sprawdzić, czy wszystko zostało przez Państwa poprawnie rozliczone.
Pozdrawiamy,
Zespół e-pity

serwis e-file   3 #161 22.02.2018 20:02

@wwwow (niezalogowany):
Szanowna Pani,
W programie e-pity koszty uzyskania przychodu ze stosunku pracy są sumowane i ograniczane automatycznie do takiej kwoty limitu kosztów uzyskania przychodów jaką wypełniający PIT sam sobie zaznaczy podczas przepisywania danych z PIT-11. Jeśli należą się podatnikowi wyższe koszty uzyskania przychodu, a pracodawca tego nie zaznaczył na Pani PIT-11 wówczas można zgłosić w zakładzie pracy, aby poprawili ten błąd i w przyszłym roku wystawili już PIT-11 z zaznaczoną opcją kosztów z dwóch stosunków pracy, a nie z jednego. Jeśli otrzymała Pani PIT-11 z zaznaczoną opcją jeden stosunek pracy, a należy się Pani wyższy limit kosztów z kilku stosunków pracy wystarczy w tej chwili rozliczyć ponownie korektę zeznania i podczas przepisywania kosztów uzyskania przychodów z PIT-11 zaznaczyć opcję kosztów 'z kilku stosunków pracy' wówczas program zsumuje wpisane kwoty kosztów i automatycznie ograniczy je do wyższego limitu - tego, który Pani sobie samodzielnie w PIT-11 zaznaczy.
Pozdrawiamy,
zespół e-pity

  #160 13.02.2018 18:13

Przestrzegam was przed tym programem! do tej pory był to jedyny program, którego używałam do rozliczania i zawsze dziwiłam się, czemu wciąż muszę dopłacać, a teraz okazało się, program źle sumował koszty uzyskania przychodu i dochód (zawsze miałam więcej niż 1 stosunek pracy). najlepiej rozliczać się przy pomocy programów ministerialnych...

serwis e-file   3 #159 16.01.2018 19:23

@emil_emil:
Czy korzystał Pan wcześniej z programu e-pity? Po instalacji nowej wersji program łączy się z Pana plikiem bazy i próbuje wyświetlić dane w nim zawarte, np. dane podatników wpisanych podczas wypełniania deklaracji w ubiegłym roku. Jeśli użytkownik zakładał w ubiegłym roku hasło podczas uruchomienia programu, wówczas program poprosi o wpisanie tego hasła. Proszę się skontaktować z naszym serwisem mail. serwis@e-pity.pl lub tel. (61) 3071777 - postaramy się pomóc Panu wszystko posprawdzać i uruchomić program.
Pozdrawiamy,
zespół e-pity

serwis e-file   3 #158 16.01.2018 19:14

@czytelnik1230 (niezalogowany):
Szanowny Panie,
Po wpisaniu kwot zerowych w przychodach na PIT/B program przenosi te kwoty do pól na PIT-36. Generują się one również w wysyłanym pliku xml do e-Deklaracji. Więc PIT wysyłany jest prawidłowy. Aby wyświetlić kwoty zerowe na deklaracji należy po uruchomieniu programu zmienić w ustawieniach, aby te kwoty zerowe się wyświetlały i drukowały. Po uruchomieniu programu w oknie startowym na górnym szarym pasku wybieramy menu Plik -> Ustawienia -> Wypełnianie formularzy -> i przy opcji 'Puste pola kwot' należy zaznaczyć opcję 'wypełniaj zerami'.
Aktualnie ta opcja nie jest zaznaczona jako domyślna w ustawieniach programu, ponieważ większość użytkowników nie chciało, aby te wszystkie zera się drukowały. Przekażę jednak do naszego Działu Programowania, że zgłaszał Pan taką uwagę i postaramy się ten problem rozwiązać.
Pozdrawiamy,
zespół e-pity

  #157 12.01.2018 21:26

Żenująca jest "bylejakość" firm, Polaków i polskich programistów - żeby takie byki strzelać co roku! Nie mogę wpisać w PIT-36 ZERO dochodu, bo jak wpisuję ZERO w PIT-B we "wspaniałym" kreatorze (oknie wyskakującym - ale żeby nie było nazywa się: "dla zaawansowanych"!! a jakże!), to z PIT-B do PIT-36 NIC nie przenosi - informatyczne "null" przenosi, czyli nic! Czyli - NIE WYPEŁNIŁEŚ KWOTY DOCHODU/PRZYCHODU I KOSZTÓW!!! Skandal i jaja jakieś - firma jak Play: Wydmuszka! Żebyście nie byli sami, to w e-deklaracjach 10.0.0 jest inny BYK: nie zapisuje (cokolwiek wpiszemy) w PIT-O !! Normalnie - ...a to Polska właśnie. Ryczą wszyscy, żeby "nie czekać z PIT na ostatnią chwilę", a byki wszyscy strzelają PROSTE!!

emil_emil   8 #156 08.01.2018 17:47

Takie pytanie, program po instalacji chce hasło - gdzie mam je zdobyc ?

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji