Everest 5.50 ze wsparciem dla najnowszych procesorów Intela

Everest 5.50 ze wsparciem dla najnowszych procesorów Intela

07.04.2010 10:16, aktualizacja: 07.04.2010 16:08

Firma Lavalys udostępniła nową wersję cieszącego się dużą popularnością programu Everest, która oznaczona została jako 5.50.2100.

Everest to popularny program służący do identyfikacji poszczególnych komponentów sprzętowych i oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Narzędzie dostarcza szczegółowych informacji na temat każdego sprzętu zainstalowanego w komputerze, pozwalając przy tym na wykonywanie prostych testów i porównywania wyników w rankingu z innymi stacjami o różnych konfiguracjach. W zależności od edycji oferuje dodatkowe opcje - m.in. stan zabezpieczeń systemu czy praca w sieci i zdalne skanowanie komputerów umożliwiające np. audyt zainstalowanego oprogramowania.

Nowa odsłona wprowadza wsparcie i funkcję monitorowania prędkości pracy dla najnowszych procesorów Intela, AMD, VIA - w tym popularnych Core i3, Core i5 oraz Core i7. Optymalizacji poddano benchmarki cache'u, CPU i FPU, które w pełni obsługują teraz technologie HyperThreading i Turbo Boost. Program w przypadku układów Intela i VIA wykorzystuje również sprzętową akcelerację szyfrowania danych AES. Ponadto Everest 5.50 oferuje mechanizm wielowątkowego benchmarka pozwalającego na wykonywanie testów wszystkich 6 rdzeni (w tym także 6 wirtualnych) procesorów Intel Core i7 980X "Gulftown" oraz Intel Xeon "Westmere", które dopiero pojawią się w sprzedaży. Nowa wersja pozwala również na wykrywanie właściwości pracy kart graficznych ATI, wspierających DirectXa 11.

Everest 5.50 w wersji Ultimate Edition i Corporate Edition pobrać można w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Identyfikacja sprzętu i oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)