Everest 5.50 ze wsparciem dla najnowszych procesorów Intela

07.04.2010 10:16, aktual.: 07.04.2010 16:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Lavalys udostępniła nową wersję cieszącego się dużą popularnością programu Everest, która oznaczona została jako 5.50.2100.

Everest to popularny program służący do identyfikacji poszczególnych komponentów sprzętowych i oprogramowania zainstalowanego na komputerze. Narzędzie dostarcza szczegółowych informacji na temat każdego sprzętu zainstalowanego w komputerze, pozwalając przy tym na wykonywanie prostych testów i porównywania wyników w rankingu z innymi stacjami o różnych konfiguracjach. W zależności od edycji oferuje dodatkowe opcje - m.in. stan zabezpieczeń systemu czy praca w sieci i zdalne skanowanie komputerów umożliwiające np. audyt zainstalowanego oprogramowania.

Nowa odsłona wprowadza wsparcie i funkcję monitorowania prędkości pracy dla najnowszych procesorów Intela, AMD, VIA - w tym popularnych Core i3, Core i5 oraz Core i7. Optymalizacji poddano benchmarki cache'u, CPU i FPU, które w pełni obsługują teraz technologie HyperThreading i Turbo Boost. Program w przypadku układów Intela i VIA wykorzystuje również sprzętową akcelerację szyfrowania danych AES. Ponadto Everest 5.50 oferuje mechanizm wielowątkowego benchmarka pozwalającego na wykonywanie testów wszystkich 6 rdzeni (w tym także 6 wirtualnych) procesorów Intel Core i7 980X "Gulftown" oraz Intel Xeon "Westmere", które dopiero pojawią się w sprzedaży. Nowa wersja pozwala również na wykrywanie właściwości pracy kart graficznych ATI, wspierających DirectXa 11.

Everest 5.50 w wersji Ultimate Edition i Corporate Edition pobrać można w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Identyfikacja sprzętu i oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)