r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

f.lux

Strona główna iOS Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne

Aplikacja f.lux służy do redukowania poziomu emisji niebieskiego światła z ekranu iPhone'a lub iPada. W ten sposób chroni wzrok użytkownika, a także jego zdrowie, bo według badań zbyt duża dawka światła niebieskiego zaburza poziom melatoniny odpowiedzialnej za w organizmie człowieka za sen.

Galeria programu

Programu nie można zainstalować drogą tradycyjną, korzystając ze sklepu App Store i pobierając go na iPhone'a lub iPada. Aby skorzystać z możliwości, które oferuje f.lux, należy w pierwszej kolejności wykonać jailbreak urządzenia. Instrukcja, która wyjaśnia, jak to zrobić i zainstalować f.lux na urządzeniu z systemem iOS, jest dostępna tutaj. Zastrzegamy jednak, że za tego typu działania użytkownik ponosi wyłączną odpowiedzialność.

r   e   k   l   a   m   a

Program pracuje przez cały czas w tle, dopasowując jasność ekranu i natężenie niebieskiego światła do pory dnia. Im bliżej będzie zmroku, tym bardziej stonowane barwy zobaczymy na ekranie urządzenia. W aplikacji możemy też ustalić, jakie światło towarzyszy nam najczęściej za dnia oraz wieczorem, a program wykorzysta te dane do optymalnego zarządzania poziomem emisji światła przez nasz smartfon lub tablet. Można też skorzystać z opcji automatycznego zawieszania pracy aplikacji, gdy mamy do wykonania zadanie wymagające dużej dbałości o prezentowane na ekranie kolory.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

22
OPROGRAMOWANIE 02.04.2016 | Anna Rymsza

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Appteka Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.