r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

f.lux (preview, root-only) 22.0

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne

f.lux (preview, root-only) to aplikacja, która służy do redukowania poziomu niebieskiego światła emitowanego przez ekran smartfonu lub tabletu. Dzięki temu sprawia, że korzystanie z urządzenia mobilnego mniej męczy oczy, a zasypianie staje się łatwiejsze, zbyt duża dawka niebieskiego światła zaburza bowiem w ludzkim organizmie procesy odpowiedzialne za sen.

Aplikacja przeznaczona jest tylko na zrootowane urządzenia z Androidem w wersji 5.0 Lollipop i 6.0 Marshmallow. Znane są natomiast przypadki, w których f.lux nie działa dobrze na smartfonach i tabletach z Androidem 4.4 KitKat. Te problemy mają być rozwiązane w nowszych wersjach aplikacji.

r   e   k   l   a   m   a

Program, bazując na informacji o lokalizacji użytkownika, po uruchomieniu pracuje w tle i dopasowuje poziom światła emitowanego przez ekran urządzenia do pory dnia. Im bliżej będzie nocy, tym bardziej wygaszony będzie ekran i tym mniej niebieskiego światła będzie emitował. Barwy widoczne na ekranie staną się zaś ciepłe, nieco żółtawe.

W f.lux znajdziemy też dodatkowe opcje konfiguracji. Możemy skorzystać z opcji czytania nocnego, która będzie wyświetlała treści na czarnym tle i czerwoną czcionką. Aplikacja pozwala też doprecyzować, jakie światło towarzyszy nam najczęściej za dnia (np. halogenowe lub ciepłe, ze zwykłej żarówki) oraz w porze wieczornej, a wszystko po to, by optymalnie zarządzać natężeniem światła emitowanym przez ekran smartfonu lub tabletu. W f.lux możemy też ustawić porę, o której codziennie się budzimy, przygotowując w ten sposób program do pracy od razu, gdy zabierzemy się do codziennych wyzwań.

Aplikacja f.lux oferuje też sterowniki przeznaczone dla urządzeń z procesorem od Qualcomm oraz Tegra, pozwala również skorzystać z możliwości obniżenia poziomu nasycenia kolorów na urządzeniach z ekranami AMOLED.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Samsung Safety Screen – aplikacja zadba o wzrok najmłodszych i nie tylko

9
OPROGRAMOWANIE 26.04.2016 | Maciej Olanicki

Popularność zdobywają w ostatnim czasie aplikacje, które mają zatroszczyć się o wzrok użytkowników. Na Androida trafił ostatnio popularny na pulpitach f.lux, redukcję emisji niebieskiego światła oferuje także iOS. Nieco innego typu aplikację zaprezentował dziś Samsung. Aplikacja Samsung Safety Screen działa w tle i wyświetla ostrzeżenie, gdy wyświetlacz urządzenia znajduje się zbyt blisko twarzy użytkownika, co może być szkodliwe dla jego wzroku. Możliwe jest także ustawienie hasła, co ma zapobiec wyłączeniu aplikacji. Komunikat wyświetla obrazek sympatycznego potworka, co ma służyć…

Appteka, MICASA, f.lux, BetterPoints i Time-Lapse Tool – najciekawsze aplikacje tygodnia

22
OPROGRAMOWANIE 02.04.2016 | Anna Rymsza

Na koniec tygodnia przygotowaliśmy dla Was listę najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Appteka Aplikacja Appteka to pomysłowy sposób na kupowanie leków, także tych na receptę, znajdowanie tańszych zamienników i… odczytywanie legendarnego lekarskiego pisma przez farmaceutów. Wystarczy zrobić zdjęcie recepty. Zostanie ono wysłane i odczytane przez farmaceutę, a na tej podstawie w aplikacji pojawią się informacje o przepisanym leku i jego zamienniki, jeśli są dostępne. W aplikacji można przygotować…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
mix4   7 #1 23.05.2016 21:36

Obecnie nie jest warta uwagi. Liderem nadal pozostaje CF Lumen.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.