Fabryki półprzewodników Samsunga bez problemów. Wszystko zgodnie z planem

Fabryki półprzewodników Samsunga bez problemów. Wszystko zgodnie z planem02.05.2022 14:02
Fabryka Samsung Foundry w Pyeongtaek
Fabryka Samsung Foundry w Pyeongtaek
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Samsung Foundry

W sieci pojawiły się ostatnio plotki o problemach z produkcją półprzewodników w fabrykach należących do Samsunga. Zostały one zdementowane podczas telekonferencji, na której obecni byli akcjonariusze oraz przedstawiciel firmy.

Jak podaje portal thelec.net, na kwartalnym posiedzeniu została poruszona kwestia linii produkcyjnej kości pamięci RAM w technologii 1b korzystającej z litografii 12 nm, która powstała zgodnie z planem. Podobnie będzie z linią produkcyjną w nowszej technologii 1c, która na razie także powstaje zgodnie z założeniami.

Firma skomentowała także odwrót od Samsunga na rzecz TSMC dotychczasowych klientów pokroju Nvidii i Qualcomma. Odejście ma wynikać tylko z powodu zapełnionego grafiku zamówień przez Samsunga w nowych procesach technologicznych. Warto zaznaczyć, że przyszłe karty graficzne NvidiiAMD będą powstawać w 5 nm procesie od TSMC.

Samsung także pracował nad linią produkcyjną litografii 5 nm, która osiągnęła już oczekiwany przez firmę poziom uzysku. Firma przyznała się do problemów z węzłem produkcyjnym w 4 nm procesie technologicznym, ale zostały one rozwiązane i prace trwają zgodnie z grafikiem. Z kolei w dalszej perspektywie jest linia produkcyjna w litografii 3 nm, ale ta jest jeszcze fazie badawczo-rozwojowej. Warto zaznaczyć, że nad procesem 3 nm pracuje także TSMC.

Samsung pochwalił się także o 50 proc. większym zyskiem operacyjnym w porównaniu do ubiegłego roku oraz zanotował 19-proc. wzrost przychodów.

Przemysław Juraszek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)