Facebook odwołał konferencję F8 2020. Wszystkiemu winien koronawirus

Facebook odwołuje F8. (fot. AP/East News)
Facebook odwołuje F8. (fot. AP/East News)
Karolina Modzelewska

28.02.2020 14:10

Facebook poinformował, że nie odbędzie się tegoroczna konferencja F8 dla programistów, którą zaplanowano na maj. Organizatorzy obawiali się ryzyka związanego z szybkim rozprzestrzenianiem się COVID-19. Firma zdecydowała o zmianie jej formy na "bezpieczniejszą".

Odwołanie konferencji F8 pokazuje, jak wybuch koronawirusa, wirusowej choroby układu oddechowego, wpływa na największe firmy technologiczne świata. Według wstępnych założeń impreza miała się odbyć w San Jose McEnery Convention Center w dniach 5 i 6 maja, gromadząc programistów, inżynierów i przedsiębiorców z różnych krajów. Tak się jednak nie stanie.

Zmiana koncepcji imprezy

  • To była trudna decyzja, F8 to niezwykle ważne wydarzenie dla Facebooka i nasz ulubiony sposób świętowania z wami, jednak naszym priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo uczestników konferencji, pracowników i osób organizujących ją – przekazał Konstantinos Papamiltiadis, dyrektor ds. platform i programów deweloperskich Facebooka.

Zamiast ogromnej imprezy w Kalifornii, Facebook zorganizuje kilka mniejszych, o lokalnym charakterze. Część z nich będzie można obejrzeć online. Firma ma na to sporo czasu, bo decyzję o odwołaniu F8 podjęła zaskakująco szybko. Do imprezy pozostało 3 miesiące.

Coraz więcej odwołanych wydarzeń

Na decyzję Facebooka mogło wpłynąć odwołanie Mobile World Congress, konferencji dla branży telefonii komórkowej w Barcelonie. Nie są to odosobnione przypadki. Obawy związane z koronawirusem wpłynęły również na wiele innych wydarzeń, chociażby konferencję RSA, która obecnie odbywa się w San Francisco czy decyzję o tym, że konferencja IEM w katowickim Spodku odbędzie się bez udziału publiczności.

Niepokój towarzyszący COVID-19 jest na tyle duży, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważa odwołanie Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio, a Facebook, podobnie jak Sony i Microsoft, wycofał się z Game Developers Conferencee.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)