Facebook w smartfonach i ciemny motyw. Kolejni wybrańcy mogą już z niego korzystać

Facebook w smartfonach i ciemny motyw. Kolejni wybrańcy mogą już z niego korzystać

Ciemny motyw trafia do mobilnego Facebooka, fot. Getty Images
Ciemny motyw trafia do mobilnego Facebooka, fot. Getty Images
Oskar Ziomek
29.06.2020 08:40

Ciemny motyw Facebooka, a w tym przypadku jego mobilnej aplikacji, znów wraca na tapet. Okazuje się, że kolejne osoby mogą już z niego korzystać i tym samym wizualnie dopasować program do swojego gustu i innych programów w Androidzie czy iOS-ie. Nadal nie jest jednak zrozumiałe, dlaczego wdrażanie ciemnego motywu do mobilnego Facebooka trwa tak długo.

Przypomnijmy, prace nad ciemnymi kolorami Facebooka na smartfony toczą się co najmniej od sierpnia ubiegłego roku, ale największym problemem wydaje się być niekonsekwencja producenta w kontekście wszystkich oferowanych aplikacji. Mobilny Messenger – dla użytkowników Facebooka w praktyce niezbędna aplikacja – oferuje ciemny motyw od marca 2019 roku i jego zwolennicy pewnie nie pamiętają już "jak to było", kiedy tej opcji brakowało.

Od tamtego czasu ciemne kolory trafiły także do WhatsAppa i aplikacji Instagram, którymi również zarządza Facebook. Co więcej, ciemny motyw jest też dostępny w webowym Facebooku wraz z unowocześnionym interfejsem (wciąż niedostępnym dla części użytkowników) a nawet w odświeżonym Messengerze dla Windowsa 10, który jest dostępny w Microsoft Store.

Oczywiście można się domyślać, że w praktyce za rozwój wszystkich wymienionych aplikacji odpowiadają inne osoby, ale wdrażanie tak widocznej zmiany jak nowa kolorystyka interfejsu w tak dużych odstępach czasowych (mówimy o miesiącach), sprawia wrażenie chaosu i skłania do spekulacji, że twórcy mają z czymś problem, choć dla laika taka zmiana wydaje się być błahostką. Tak czy inaczej, ponownie pojawiła się nadzieja, że sytuacja szybko się zmieni, a ciemne kolory trafią ostatecznie do wszystkich użytkowników Facebooka, także w aplikacjach mobilnych.

Facebook na Androida i iOS-a jest dostępny w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)