Facebook z nowoczesnym sprzętem? Nieoficjalne: gigant pracuje nad własnym smartwatchem

Strona głównaFacebook z nowoczesnym sprzętem? Nieoficjalne: gigant pracuje nad własnym smartwatchem
13.02.2021 12:22
Facebook z własnym smartwatchem? Zaskakujące doniesienia zza oceanu (Fot: Justin Sullivan / Staff / Getty Images)
Facebook z własnym smartwatchem? Zaskakujące doniesienia zza oceanu (Fot: Justin Sullivan / Staff / Getty Images)

Amerykański portal "The Information" opublikował zaskakujące wiadomości dotyczące najbliższych planów firmy Marka Zuckerberga. Według nieoficjalnych doniesień, o których pisze m.in. The Verge, Facebook jest zainteresowany stworzeniem własnego smartwatcha. Zdaniem komentatorów, biorąc pod uwagę potencjał tego segmentu rynku, pomysł giganta z Menlo Park wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

bECiwYLF

Choć ciężko doszukiwać się szczegółowych informacji na temat nowego urządzenia, wiadomo, że ma być ono silnie zintegrowane z usługami społecznościowymi Facebooka, przede wszystkim komunikatorami. Jak wiemy, gigant dysponuje aż trzema niezwykle popularnymi narzędziami tego typu (Messenger, WhatsApp, Instagram). Możliwość korzystania z nich za pomocą zegarka, może przekonać do zakupu urządzenia potencjalnych klientów.

Z nieoficjalnych informacji portalu "The Information" możemy się dowiedzieć, że sprzęt ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, choć niewykluczone, że firma Zuckerberga będzie chciała stworzyć autorski system o nazwie Facebook OS.

Zegarek od Facebooka miałby posiadać łączność komórkową, a do jego największych zalet miałby się zaliczać pakiet funkcjonalności związany z monitorowaniem aktywności fizycznej użytkowników.

bECiwYLH

Jak donosi "The Information", sprzęt trafi na rynek najwcześniej w 2022 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
bECiwYMD