Facebook z nowoczesnym sprzętem? Nieoficjalne: gigant pracuje nad własnym smartwatchem

Facebook z własnym smartwatchem? Zaskakujące doniesienia zza oceanu (Fot: Justin Sullivan / Staff / Getty Images)
Facebook z własnym smartwatchem? Zaskakujące doniesienia zza oceanu (Fot: Justin Sullivan / Staff / Getty Images)

13.02.2021 12:22, aktual.: 06.03.2024 21:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański portal "The Information" opublikował zaskakujące wiadomości dotyczące najbliższych planów firmy Marka Zuckerberga. Według nieoficjalnych doniesień, o których pisze m.in. The Verge, Facebook jest zainteresowany stworzeniem własnego smartwatcha. Zdaniem komentatorów, biorąc pod uwagę potencjał tego segmentu rynku, pomysł giganta z Menlo Park wydaje się być strzałem w dziesiątkę.

Choć ciężko doszukiwać się szczegółowych informacji na temat nowego urządzenia, wiadomo, że ma być ono silnie zintegrowane z usługami społecznościowymi Facebooka, przede wszystkim komunikatorami. Jak wiemy, gigant dysponuje aż trzema niezwykle popularnymi narzędziami tego typu (Messenger, WhatsApp, Instagram). Możliwość korzystania z nich za pomocą zegarka, może przekonać do zakupu urządzenia potencjalnych klientów.

Z nieoficjalnych informacji portalu "The Information" możemy się dowiedzieć, że sprzęt ma pracować pod kontrolą zmodyfikowanego Androida, choć niewykluczone, że firma Zuckerberga będzie chciała stworzyć autorski system o nazwie Facebook OS.

Zegarek od Facebooka miałby posiadać łączność komórkową, a do jego największych zalet miałby się zaliczać pakiet funkcjonalności związany z monitorowaniem aktywności fizycznej użytkowników.

Jak donosi "The Information", sprzęt trafi na rynek najwcześniej w 2022 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)