Facebook zmusza pracowników, by korzystali z Androida

Facebook zmusza pracowników, by korzystali z Androida

Facebook zmusza pracowników, by korzystali z Androida
Michał Sokołowski
04.11.2015 12:53, aktualizacja: 04.11.2015 14:43

Pracownicy Facebooka zostali zobowiązani do używania smartfonów z Androidem zamiast swoich iPhone'ów. Dzięki temu przekonają się na własnej skórze, jak miliony użytkowników serwisu z krajów rozwijających się korzystają z popularnej społecznościówki na co dzień i jakie wyzwania na nich czekają. Zdaniem kierownictwa, nie są to działania wymierzone przeciwko firmie Apple, lecz kolejny krok na drodze do światowej ekspansji Facebooka.

iPhone'y są powszechnie używane w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, ale w krajach takich, jak na przykład Indie, gadżety z nadgryzionym jabłkiem są rzadkością. Pracownicy po przesiadce na Androida mają również zgłaszać wszelkie wykryte w aplikacji Facebooka błędy.

Obraz

Nie ulega wątpliwości, że Android dominuje na rynku urządzeń mobilnych. Co roku wychodzi wiele nowych smartfonów i tabletów mniej lub bardziej znanych marek z tym systemem na pokładzie. Według statystyk 82,8% urządzeń mobilnych pracuje pod kontrolą Androida, podczas gdy iOS jest zainstalowany tylko na 13,9%. Chris Cox, dyrektor produktowy, który wpadł na ten pomysł, ma nadzieję, że przesiadka pracowników na Androida przyczyni się także do zdecydowanej poprawy jakości aplikacji Facebooka dla tego systemu.

Facebook zdobył olbrzymią popularność w Europie i Stanach Zjednoczonych, dlatego aby zapobiec zastojowi obecnie priorytetem dla Marka Zuckerberga są kraje rozwijające się. Aby pokazać pracownikom firmy, jak miliony użytkowników korzystają z serwisu i aplikacji, pod koniec października wprowadzono także „Wtorki 2G”. To dzień, w którym pracownicy przez godzinę przeglądają Facebooka korzystając z bardzo wolnego łącza internetowego, dzięki czemu mogą jeszcze dobitniej doświadczyć jak bardzo jest to uciążliwe w ubogich krajach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)