Fall Creators Update „psuje” laptopy Razera, problemem są sterowniki

Fall Creators Update „psuje” laptopy Razera, problemem są sterowniki
19.10.2017 18:00
Fall Creators Update „psuje” laptopy Razera, problemem są sterowniki

Najświeższa wersja systemu Windows 10 jaką jest Fall Creators Update trafia do użytkowników od dwóch dni. Microsoft zaleca przy tym oczekiwanie, dopóki Windows Update sam nie zaproponuje nowej wersji, ale aktualizację można wymusić, samodzielnie pobierając obraz lub korzystając z asystenta. W ten sposób zyskamy najnowsze opcje dużo szybciej, ale czy niesie to za sobą również inne konsekwencje?

Ręczna, przyspieszona aktualizacja może się okazać niekorzystna dla użytkowników laptopów Razera, bowiem jak donoszą zagraniczne media, może spowodować znacznie więcej problemów, niż korzyści – do aktualizacji nie przystosowano jeszcze sterowników sprzętu. W konsekwencji napotkać możemy na problemy z korzystaniem z komputera, co dokładnie opisano na forum Razera:

Wyjście z trybu uśpienia podczas zasilania bateryjnego spowoduje, że wszystkie peryferia podpięte do laptopa Razera (włącznie z wbudowaną klawiaturą i gładzikiem) przestaną działać, dopóki ponownie nie uruchomimy komputera. Ten problem nie występuje, kiedy komputer podłączony jest do zasilania.

Niektórzy twierdzą, że problem rozwiązuje przeinstalowanie sterowników, ale inni nie potrafią się pozbyć usterki w żaden inny sposób, niż wspomnianym powyżej ponownym uruchamianiem komputera przy każdej takiej sytuacji. Niezależnie od tego użytkownicy zwracają również uwagę na zauważalnie gorszy – po aktualizacji – czas pracy na jednym ładowaniu akumulatora.

Warto dodać, że wszystko wskazuje na to, iż aktualizacja Fall Creators Update jest użytkownikom laptopów Razera proponowana także w ramach automatycznej aktualizacji, a więc problem nie dotyczy tylko tych osób, które zdecydowały się ręcznie przyspieszyć cały proces. Aby uniknąć problemów, warto więc wstrzymać się z aktualizacją (czy to ręczną, czy zaproponowaną przez Windows Update) do czasu wyjaśnienia problemów ze sterownikami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)