Fall Creators Update to kolejne ulepszenia w zakresie prywatności

Fall Creators Update to kolejne ulepszenia w zakresie prywatności

Fall Creators Update to kolejne ulepszenia w zakresie prywatności
Oskar Ziomek
13.09.2017 20:56

Microsoft kontynuuje działania związane z ulepszaniem swoich funkcji śledzących aktywność użytkowników w Windowsie 10. O ich zwiększonej transparentności głośno było już przy okazji premiery aktualnej wersji systemu, Creators Update, kiedy to zdecydowano się stworzyć nowy ekran ustawień i czytelniej informować o telemetrii już na etapie instalacji. Teraz, na nieco ponad miesiąc przed premierą jesiennej aktualizacji, nadszedł czas na kolejne zmiany.

Z punktu widzenia prywatnego użytkownika, zdecydowano się wprowadzić dwie główne nowości. Pierwsza z nich to jeszcze łatwiejszy dostęp do treści polityki prywatności na etapie konfiguracji oraz możliwość poznania szczegółów działania ustawień z podziałem na kategorie. Dzięki temu, zamiast globalnego przycisku Dowiedz się więcej widzianego dotychczas na etapie ustawień, po jesiennej aktualizacji nastąpi większe rozdrobnienie i dowiadywać się więcej będziemy mogli o każdej z funkcji z osobna – by przewijać mniej tekstu.

Obraz

Druga ważna zmiana to implementacja nowych powiadomień o konieczności udzielenia uprawnień aplikacjom. Dotychczas dotyczyły one wyłącznie lokalizacji, zaś w Fall Creators Update zostaną rozszerzone na tyle, że w praktyce przypominać będą te znane choćby z Androida. Poza wspomnianą lokalizacją poinformują one użytkownika o próbie dostępu do mikrofonu, aparatu, kontaktów, kalendarza i nie tylko. Ostatnia i dla większości zapewne już mniej istotna zmiana to nowe ustawienia dla użytkowników Windowsa 10 Enterprise, dzięki którym możliwe będzie szybkie ograniczenie do minimum przesyłanych danych na potrzeby Windows Analytics.

Obraz

Część opisanych nowości ma już w najbliższych tygodniach trafić do Insiderów. Ostatecznie jednak wszystkie zmiany trafią do jesiennej aktualizacji, której premierę przewidziano na 17. października. Fall Creators Update jest już na ostatniej prostej: wcześniej wspominaliśmy o opublikowanej dziś kompilacji, w której skupiono się na rozwiązaniu kolejnej serii błędów, nowe funkcje nie są już dodawane.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)