Finał Intel Extreme Masters 2014 w Katowicach!

Marcin Paterek

22.07.2013 16:25, aktual.: 22.07.2013 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemal równo pół roku temu Polacy mieli okazję obcować ze światową ligą e-sportu za sprawą turnieju Intel Extreme Masters, który zorganizowano w katowickim Spodku. Okazuje się, że to nie koniec — sukces tamtej imprezy sprawił, że następne światowe finały, rozgrywane w dniach 14 – 16 marca 2014 r., odbędą się właśnie w Katowicach!

Jestem zaangażowany w Intel Extreme Masters od siedmiu lat i w ciągu tego okresu nie widziałem niczego takiego, jak impreza w Katowicach — powiedział George Woo z Intela. Jego słowom wtóruje Michał Blicharz z organizacji ESL. Widziałem turnieje e-sportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. […] Frekwencja fanów, którzy przybyli ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór, niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski — stwierdził.

Organizatorzy tłumaczą, że finał rozgrywany tradycyjnie w Hanowerze podczas targów CeBIT został przeniesiony za sprawą gigantycznego zainteresowania, jakim cieszyła się impreza w Polsce. Specjalnie na tę okazję do Katowic przyjechało 50 tys. fanów, a ponad 5 mln osób ze 178 krajów oglądało transmisje internetowe. Według Intela te statystyki to dowód na to, że katowicki turniej był najbardziej udanym wydarzeniem tego typu w historii e-sportu w Europie. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało, kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata — dodaje Blicharz.

Katowice będą ostatnim przystankiem na trasie przebiegającej przez Szanghaj, Nowy Jork, Singapur i Sao Paulo. Spodek stanie się areną starć dla graczy rywalizujących w turniejach League of Legends i StarCraft II: Heart of the Swarm. Łączna pula przewidzianych nagród pieniężnych wyniesie 250 tys. dolarów. Ponadto organizatorzy zapewniają, że podczas imprezy będzie można pograć w najnowsze gry, a także zobaczyć najnowsze technologie prezentowane w strefie Intel Experience Zone i na stoiskach partnerów (m.in. BenQ, Kingston).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)