Find My Device z nowym wyglądem zastępuje Android Device Managera

Find My Device z nowym wyglądem zastępuje Android Device Managera

Find My Device z nowym wyglądem zastępuje Android Device Managera
Oskar Ziomek
18.05.2017 10:55

Aplikacja do znajdowania zgubionych urządzeń z systemem Android – Find My Device przez Google niekonsekwentnie nazywana również polskim odpowiednikiem Znajdź moje urządzenie, a dotychczas znana jako Android Device Manager, otrzymała pierwszą od dwóch lat aktualizację. Nowa nazwa to nie wszystko. Odświeżono również wygląd, by dopasować program do dzisiejszych standardów aplikacji wykorzystujących Material Design.

Program pozwala wyświetlić dokładną lokalizację urządzeń, które powiązane są z naszym kontem użytkownika Google, a tym samym znaleźć je w przypadku zgubienia. Działanie jest tutaj analogiczne do tego, jakie oferuje webowa wersja aplikacji: prócz wskazania na mapie, którą da się dowolnie przesuwać i powiększać, urządzenie można zdalnie zablokować lub wykasować w nim dane, ale także uruchomić dzwonek (niezależnie od tego, czy sprzęt był w trybie cichym).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo na ekranie widzimy stan baterii sprzętu oraz jakość połączenia z siecią WiFi, o ile urządzenie jest w jej zasięgu – szkoda, że nie ma możliwości sprawdzenia siły sygnału komórkowego. Kiedy jesteśmy w posiadaniu większej liczby urządzeń, ich miniatury wyświetlane są w rzędzie tuż pod nagłówkiem, wobec czego łatwo można się pomiędzy nimi przełączać.

O przydatności aplikacji tego typu zazwyczaj trudno się przekonać, dopóki sami nie znajdziemy się w podbramkowej sytuacji szukając zgubionego telefonu. O praktycznym zastosowaniu między innymi właśnie Find My Device (wówczas jeszcze Android Device Managera), przeczytać możecie w felietonie Adama sprzed miesiąca, kiedy stanął przed wyzwaniem odnalezienia telefonu, po tym jak odnalazł psa.

Najnowsza wersja aplikacji jest już oczywiście dostępna do pobrania z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)