FindPark: znajdź najbliższy parking, który sprosta Twoim wymaganiom

FindPark: znajdź najbliższy parking, który sprosta Twoim wymaganiom

FindPark: znajdź najbliższy parking, który sprosta Twoim wymaganiom
Oskar Ziomek
04.04.2017 21:07, aktualizacja: 04.04.2017 21:19

Podróż samochodem do nowego miejsca może wiązać się z wyzwaniami, na przykład jeśli mowa o znalezieniu parkingu blisko punktu docelowego. Zamiast błądzić po nieznanych nam ulicach, porównując ceny płatnych miejsc postojowych, można wspomóc się aplikacją FindPark.

Baza parkingów nie jest nowością dla samochodowych nawigacji, ale w niektórych sytuacjach wygodniejsza może okazać się aplikacja w smartfonie. Zobaczmy, jakie możliwości oferuje FindPark – propozycja od NaviExpert dla użytkowników Androida, która ułatwi wyszukiwanie i porównywanie parkingów w Polsce.

W aplikacji znajdziemy bazę ponad 13 tys. parkingów w całym kraju, z których każdy uzupełniono o kluczowe informacje: liczbę miejsc, godziny otwarcia, ceny i dodatkowe dane, takie jak ograniczenia dla pojazdów z instalacją gazową czy rodzaj ochrony. Dowiemy się także, czy mamy do czynienia z parkingiem podziemnym, ale przede wszystkim – poznamy dokładny adres, a nierzadko również numer kontaktowy do obsługi. Dostępna jest też w części przypadków informacja odnośnie miejsc dla niepełnosprawnych.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Szukać parkingów można dwa sposoby. Pierwszy to typowa wyszukiwarka, w której wprowadzimy informacje o miejscu, do którego planujemy podróż, a następnie w formie listy otrzymamy propozycje najbliższych parkingów. Druga metoda to ręczne przeglądanie mapy, na której zaznaczone są zarówno parkingi, jak i naszą aktualna pozycja, o ile wyraziliśmy zgodę na jej pobieranie z odbiornika GPS telefonu.

Niezależnie od sposobu wyszukiwania miejsc, propozycje da się odfiltrować i to całkiem szczegółowo. Można więc na przykład ustalić, że interesują nas wyłącznie parkingi oddalone nie więcej niż 2km od miejsca docelowego. Kolejne kryteria to zadaszenie i obecność stróża, to, czy pierwsza godzina kosztuje nie więcej, niż 4zł, oraz czy będziemy mogli zapłacić kartą.

Kiedy zdecydujemy się wybrać któryś z parkingów, nie pozostaje nic innego jak dodać go do celu naszej podróży. Nie będzie to kłopotem, ponieważ FindPark umożliwia przesłanie adresu do aplikacji Google Mapy, w której możemy rozpocząć nawigację.

FindPark dla Androida pobierzecie z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)