Firefox 14.0.1 i Thunderbird 14 już są

Firefox 14.0.1 i Thunderbird 14 już są

17.07.2012 16:47

Mozilla udostępniła kolejne wersje swoich flagowych programów: przeglądarki Firefox, i nieco mniej już liczącego się klienta poczty — Thunderbirda.

Nowości w tej wersji Firefoksa jest niewiele. Wyszukiwanie z wykorzystaniem silnika Google'a bazuje teraz na bezpiecznym protokole HTTPS dla zalogowanych użytkowników. Wtyczki można skonfigurować tak, aby uruchamiały się dopiero po kliknięciu (click-to-play). Wprowadzony w wersji 5 Awesome Bar automatycznie uzupełnia adresy stron podczas wpisywania, zaś użytkownicy OS X Lion mogą w końcu cieszyć się przeglądaniem w trybie pełnoekranowym.

Firefox 14 jest już dostępny do pobrania z naszej bazy w wersji dla systemu Windows, Linux i OS X. Warto zaznaczyć, że jest to wersja o numerze 14.0.1, gdyż Mozilla planuje w ten sposób zsynchronizować numerację przeglądarki desktopowej i mobilnej.

Nowości w Thunderbirdzie 14 właściwie nie ma. Na liście zmian znajdują się jedynie zapowiedziane wcześniej poprawki bezpieczeństwa i stabilności. Mozilla już nie zamierza zajmować się wprowadzaniem nowych funkcji do tego programu.

Thunderbirda 14 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i OS X.

Przy tej okazji warto wspomnieć również o wydaniu wersji 2.11 pakietu SeaMonkey dla systemów Windows, OS X i Linux.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)