Firefox 16 lepiej radzi sobie z pamięcią

Firefox 16 lepiej radzi sobie z pamięcią

Marcin Paterek
09.10.2012 20:47

Przeglądarka Firefox oznaczona numerkiem 16.0 jest już dostępna do pobrania. Najważniejszą zmianą jest ulepszony moduł odśmiecania pamięci, który sprawi, że program ma działać zauważalnie płynniej.

Firefox for Developers: Developer Command Line

Odśmiecanie pamięci, nad którym Mozilla pracowała od ponad roku, ma teraz zajmować się mniejszymi partiami danych. Dzięki temu Firefox będzie każdorazowo potrzebował zaledwie ułamków sekund na wykonanie tego zadania. Dla użytkownika oznacza to, że przeglądarka będzie szybciej reagować na kliknięcia myszką i wciskanie przycisków na klawiaturze, a także zwiększy się płynność wyświetlania animacji.

Nowa wersja Firefoksa wprowadza również kilka nowości dla deweloperów, w tym pełne wsparcie dla twórców aplikacji webowych dla Windows, Linuksa i Maca. Ponadto na pasku narzędzi pojawiła się zakładka, w której znalazły się opcje przydatne podczas tworzenia stron internetowych.

Mozilla Firefox 16 dla Windows, Linuksa oraz Mac OS X możecie pobrać z naszego portalu. Szczegółowy opis zmian znajduje się na stronie przeglądarki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (84)