Firefox 4 z silnikiem JaegerMonkey

Firefox 4 z silnikiem JaegerMonkey09.09.2010 23:22
Grzegorz Niemirowski

Mozilla opublikowała pierwszą kompilację Firefoksa 4 z nowym silnikiem JavaScript, noszącym nazwę JaegerMonkey. Nie zawarto go w wydanej ostatnio piątej becie.

Celem wprowadzenia nowego silnika JS było dogonienie Internet Explorera 9 oraz zmniejszenie dystansu do Safari, Opery i Chrome. JaegerMonkey powstał na bazie starego silnika SpiderMonkey, wykorzystywanego do czasu wydania Firefoksa z linii 2.x. Rozwój JM był dosyć wolny, niewystarczająco szybki dla planu wydawniczego Firefoksa 4. W końcu jednak pojawił się eksperymentalny build Firefoksa z nowym silnikiem i można już przekonać się o skali zmian. W jednym z testów, które przeprowadził serwis ConceivablyTech, nowy Firefox ukończył test Sunspider w czasie 451,8 milisekundy. Dla porównania Firefox 4 Beta 5 osiągnął wynik 518,6 ms a IE9 474,2 ms. Zaznaczono jednak, że w dalszych testach dał o sobie znać duży wpływ platformy sprzętowej i nie dało się jednoznacznie stwierdzić czy JM jest szybszy od silnika zawartego w IE9 Platform Preview 4.

Rywalizacja między przeglądarkami pozostaje więc zacięta. Już za kilka dni poznamy możliwości bety IE9, być może pojawią się tam dalsze ulepszenia silnika JS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (91)