Firefox 7 Beta z ulepszonym zarządzaniem pamięcią

Firefox 7 Beta z ulepszonym zarządzaniem pamięcią

Wojciech Cybulski
19.08.2011 18:10, aktualizacja: 19.08.2011 18:27

Mozilla wydała wersję beta przeglądarki internetowej Firefox 7 dla komputerów osobistych (Windows, Linux, Mac OS) i smartfonów z Androidem.

Przechodząc od razu do konkretów - co zmieniło się w siódmej odsłonie Firefoksa? Sporo. Programiści uporali się w końcu z kiepskim zarządzaniem pamięcią przez przeglądarkę. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom Firefox odznacza się teraz mniejszym apetytem na RAM już podczas uruchamiania. Poprawiono także zarządzanie pamięcią przy wielu otwartych kartach oraz w sytuacji, gdy przeglądarka jest stale włączona przez wiele godzin. Kolejna zmiana dotyczy usługi synchronizacji danych - Firefox 7 został wyposażony w ulepszony moduł Sync, który zdecydowanie lepiej radzi sobie z zapisywaniem zakładek i haseł w chmurze.

Poprawiono także wydajność przetwarzania obiektów Canvas. Dzięki Azure Direct2D renderowanie animacji bazujących na HTML5 jest teraz szybsze, a same animacje - bardziej płynne. Nowa odsłona Firefoksa zawiera także implementację interfejsu Navigation Timing, dzięki któremu twórcy stron i aplikacji internetowych mogą mierzyć czas ładowania poszczególnych elementów witryn. Ponadto Firefox 7 lepiej obsługuje style CSS3 i może być wyposażony w interesujący dodatek o nazwie Telemetry.

Zmiany nie ominęły także Firefoksa dla systemu Android. Nowa odsłona mobilnej przeglądarki poza wymienionymi wyżej poprawkami w zarządzaniu pamięcią i Sync posiada także ulepszony mechanizm kopiuj-wklej, który pozwala na kopiowanie dowolnych tekstów z mobilnych stron internetowych. Wprowadzono także możliwość odtworzenia poprzedniej sesji, dzięki czemu użytkownik może rozpocząć pracę z przeglądarką w miejscu, w którym ją przerwał. Odtworzenie sesji przywraca całą historię przeglądania i uruchomione zakładki. Ponadto teraz mobilny Firefox automatycznie wykrywa wersję językową Androida i ustawia taką samą dla przeglądarki. Użytkownik może także ręcznie zmienić język mając domyślnie do wyboru ponad 10 wariantów tłumaczeń. Firefox dla systemu Android jest dostępny w Android Market.

Firefoksa 7 Beta można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (129)