Firefox dostał własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)

Firefox dostał własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)

Firefox ma własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)
Firefox ma własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)
12.09.2019 18:31, aktualizacja: 22.09.2019 17:48

Firefox zyskał kolejną funkcję, która pozwoli lepiej chronić prywatność. W ubiegłym tygodniu wprowadzone do niego zostało sprytne blokowanie trackerów i wyciszanie filmów. Teraz Firefox zyskał dodatek Firefox Private Network (nie jest to kolejna reklama ProtonVPN).

Firefox Private Network – Mozilla nie mówi, że to VPN

Według Mozilli Firefox Private Network to „bezpieczna, szyfrowana ścieżka do internetu”. W zasadzie nie jest to VPN, ale Mozilla używa nieco mylących określeń. Ruch z przeglądarki jest szyfrowany i kierowany przez serwery firmy Cloudflare.

Prywatna sieć Firefoxa to część programu Test Pilot, przywróconego niedawno do życia. Nowe wcielenie Test Pilot ma skupiać się na ochronie prywatności. Porzucone zostały eksperymenty z interfejsem (pionowe karty) czy udostępnianiem plików.

Mozilla zaleca korzystanie z Firefox Private Network szczególnie podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Sieć sprawdzi się także jako dodatkowa ochrona przed śledzeniem na potrzeby reklam kierowanych. Trzeba tylko pamiętać, że VPN działa na poziomie przeglądarki i nie ochroni ruchu z innych programów – do tego trzeba zainwestować w osobną aplikację.

350267877188069313

Na razie tylko w USA

Rozszerzenie Firefox Private Network jest obecnie w stadium testowym. Beta jest dostępna dla osób korzystających z internetu w USA na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Mozilla informuje, że rozszerzenie Firefox Private Network będzie dostępne za darmo przez jakiś czas. Możemy więc spodziewać się, że VPN Mozilli będzie w przyszłości płatny. To zgadza się ze wcześniejszymi zapowiedziami płatnych usług Premium dla użytkowników Firefoxa. Oferta ma pojawić się w październiku.

W naszej bazie programów znajdziesz przeglądarkę Firefox 69 dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)