Firefox dostał własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)

Firefox dostał własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)12.09.2019 18:31
Firefox ma własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)
Firefox ma własny VPN (choć Mozilla go tak nie nazywa)

Firefox zyskał kolejną funkcję, która pozwoli lepiej chronić prywatność. W ubiegłym tygodniu wprowadzone do niego zostało sprytne blokowanie trackerów i wyciszanie filmów. Teraz Firefox zyskał dodatek Firefox Private Network (nie jest to kolejna reklama ProtonVPN).

Firefox Private Network – Mozilla nie mówi, że to VPN

Według Mozilli Firefox Private Network to „bezpieczna, szyfrowana ścieżka do internetu”. W zasadzie nie jest to VPN, ale Mozilla używa nieco mylących określeń. Ruch z przeglądarki jest szyfrowany i kierowany przez serwery firmy Cloudflare.

Prywatna sieć Firefoxa to część programu Test Pilot, przywróconego niedawno do życia. Nowe wcielenie Test Pilot ma skupiać się na ochronie prywatności. Porzucone zostały eksperymenty z interfejsem (pionowe karty) czy udostępnianiem plików.

Mozilla zaleca korzystanie z Firefox Private Network szczególnie podczas korzystania z publicznych sieci WiFi. Sieć sprawdzi się także jako dodatkowa ochrona przed śledzeniem na potrzeby reklam kierowanych. Trzeba tylko pamiętać, że VPN działa na poziomie przeglądarki i nie ochroni ruchu z innych programów – do tego trzeba zainwestować w osobną aplikację.

350267877188069313

Na razie tylko w USA

Rozszerzenie Firefox Private Network jest obecnie w stadium testowym. Beta jest dostępna dla osób korzystających z internetu w USA na komputerach stacjonarnych i laptopach.

Mozilla informuje, że rozszerzenie Firefox Private Network będzie dostępne za darmo przez jakiś czas. Możemy więc spodziewać się, że VPN Mozilli będzie w przyszłości płatny. To zgadza się ze wcześniejszymi zapowiedziami płatnych usług Premium dla użytkowników Firefoxa. Oferta ma pojawić się w październiku.

W naszej bazie programów znajdziesz przeglądarkę Firefox 69 dla systemów Windows, MacOS, Android i iOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)