Firefox Focus z dowolną wyszukiwarką i podpowiedziami adresów

Firefox Focus z dowolną wyszukiwarką i podpowiedziami adresów15.12.2017 14:01
Firefox Focus z dowolną wyszukiwarką i podpowiedziami adresów

Mozilla zaktualizowała Firefoksa Focus, przeglądarkę mobilną, w której najwyższym priorytetem ma być zapewnienie użytkownikowi bezpieczeństwa i prywatności poprzez blokowanie reklam oraz wszelkich mechanizmów śledzenia. Od początku sposób realizacji tych założeń mógł jednak dziwić, bo w programie brakowało nawet najprostszych, typowych elementów interfejsu, takich jak przeglądania stron na kartach, ale wraz z aktualizacjami pojawia się tu sukcesywnie coraz więcej opcji.

Tym razem do programu trafia możliwość samodzielnego wyboru domyślnej wyszukiwarki oraz metoda na szybszy dostęp do często odwiedzanych witryn – poprzez obsługę automatycznego uzupełniania adresów. Opcje związane z obydwiema nowościami znaleźć można oczywiście w ustawieniach. W przypadku wyszukiwarek możliwe jest również dodawanie własnych, zaś bazę automatyczne uzupełnianych adresów można wzbogacić o swoje, często odwiedzane witryny, które mogły się nie znaleźć na liście kilkuset domyślnie podpowiadanych adresów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Od tego momentu wystarczy wpisać nawet jedną literę z adresu witryny na pasku, by Focus podpowiedział, o jaki adres docelowy może nam chodzić. W gruncie rzeczy nie jest to jednak nic rewolucyjnego i odkrywczego względem możliwości innych przeglądarek, a raczej kolejny etap uzupełniania Firefoksa Focus o opcje w zasadzie niezbędne do wygodnego korzystania z przeglądarki.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzięki blokowaniu treści oraz śledzenia, Firefox Focus może być ciekawą alternatywą dla trybów incognito w innych przeglądarkach lub po prostu dobrą propozycją dla osób szukających szybkiej metody na wyświetlanie stron przy pominięciu zapisywania historii. Najnowszy Firefox Focus jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszej bazy. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)