Firefox już niebawem z oznaczeniem hałaśliwych kart i w GTK+ 3

Firefox już niebawem z oznaczeniem hałaśliwych kart i w GTK+ 3

Firefox już niebawem z oznaczeniem hałaśliwych kart i w GTK+ 3
Redakcja
27.07.2015 14:48

Użytkownicy przeglądarki Firefox już niebawem będą w stanie bez problemu wykrywać karty, które wydają jakieś dźwięki. Opcja dostępna od dłuższego czasu w Google Chrome będzie niebawem dostępna w produkcie Mozilli. Nie jest to jedyna istotna zmiana: wydania nocne dla Linuksa są już tworzone z wykorzystaniem GTK+ 3.

Obraz

Informacje o nowościach przekazał Ehsan Akhgari zajmujący się Web API w Mozilli. Zespół pracuje obecnie nad wprowadzeniem do przeglądarki niewielkiej ikony przy kartach, które symbolizują, że te odtwarzają jakieś dźwięki. Propozycja istnieje na łamach Bugzilli od 2009 roku, Chrome tymczasem posiada wsparcie dla takiej funkcji od stycznia ubiegłego roku. Mozilla ma być jednak lepsza dzięki możliwości łatwego wyciszania kart za pomocą menu kontekstowego – przeglądarka Google posiada taką opcję, niemniej domyślnie jest ona wyłączona.

Druga istotna zmiana to domyślne wykorzystywanie GTK+ 3 do tworzenia kolejnych wersji testowych Firefoksa. Powinno to zapewnić m.in. szybsze działanie. Najprawdopodobniej stabilną wersją budowaną z użyciem tej biblioteki będzie Firefox 42, jaki zadebiutuje w listopadzie. Aktualną wersję 39 znajdziecie w bazie aplikacji naszego serwisu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)