Flappy Bird powróci. Mniej uzależniające i z trybem multiplayer

Flappy Bird powróci. Mniej uzależniające i z trybem multiplayer15.05.2014 12:47
Flappy Bird powróci. Mniej uzależniające i z trybem multiplayer
Redakcja

O grze Flappy Bird dla urządzeń mobilnych pisaliśmy już kilka rady. Ta wielka produkcja polegająca na takim sterowaniu ptaszkiem, aby unikał on zderzenia z przeszkodami w rekordowym tempie zdobyła ogromną popularność. Szybko okazało się, że jej twórca zarabia gigantyczne pieniądze. Kilka dni później gra została usunięta z kanałów dystrybucyjnych, a ostateczne tłumaczenie zabrzmiało cokolwiek dziwnie: gra była zbyt uzależniająca. Teraz szykuje się powrót oficjalnej wersji, jak zapewnia autor w wersji, która nie będzie miała z tym aż takiego problemu.

350108197450901441

Trzeba przyznać, że Flappy Bird faktycznie może uzależniać. Bardzo proste, a jednak nad wyraz wciągające. Co więcej, gra może być nad wyraz szkodliwa dla otoczenia co widać chociażby po filmach na których rozdrażnione porażką osoby potrafią potraktować smartfon jak coś, czym należy rzucać w ściany. Autor gry, Wietnamczyk Dong Ngueyn po wycofaniu jej z dystrybucji stwierdził, że miała relaksować, a nie być motorem do szaleńczej rywalizacji. Nowa wersja ma uzależniać graczy znacznie mniej. Jak? Chociażby przez dodanie trybu multiplayer, gdzie bawić będziemy się razem, zamiast samodzielnie siedzieć przed ekranem telefonu całymi godzinami.

Czy takie coś faktycznie pomoże? Gra ma zostać wypuszczona jeszcze w sierpniu bieżącego roku, ale przecież już teraz wiele graczy w nią gra… Po usunięciu jej z oficjalnych sklepów na platformach mobilnych szybko powstały klony, które teraz cieszą się równie dużą popularnością. Ponowne wprowadzenie oficjalnej wersji niewiele tu zmieni. Poza tym, szkoda byłoby usuwać dobre materiały do badań o wpływie gier mobilnych na społeczeństwo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)