Focus Photoeditor i Corel PDF Fusion - nowości w dobrychprogramach

Focus Photoeditor i Corel PDF Fusion - nowości w dobrychprogramach

21.05.2011 14:38

W tym tygodniu zawartość naszej bazy oprogramowania powiększyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwa najciekawsze naszym zdaniem programy, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Tym razem nasz wybór padł na aplikacje do edycji zdjęć cyfrowych oraz zarządzania, tworzenia i edycji dokumentów PDF.

Pierwszy z programów, które chcielibyśmy Wam przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę Focus Photoeditor. Jest to stosunkowo prosty w obsłudze i oferujący spore możliwości program graficzny, którego głównym przeznaczeniem jest edycja oraz obróbka zdjęć cyfrowych. Z powodzeniem wykorzystywany on może być również jako przeglądarka grafiki, a także wygodne narzędzie do budowy internetowych galerii z fotografiami. Program stanowi doskonałe rozwiązania dla użytkowników, chcących za pośrednictwem komputera dokonywać korekty i retuszu wykonanych przez siebie fotografii. Narzędzia, pozwalające pracować na warstwach i obiektach, dają możliwość niemalże dowolnej obróbki zdjęć, zarówno przez osoby początkujące, jak również te bardziej zaawansowane. Co istotne, większość operacji wykonywane może być ręcznie lub automatycznie przez sam program. Focus Photoeditor oferuje wiele narzędzi do zaznaczania, rysowania i malowania, nanoszenia różnych kształtów, linii, strzałek itp. Dodatkowo dysponuje pokaźnym zestawem filtrów, pozwalających w łatwy i szybki sposób nanosić na zdjęcia ciekawe efekty, nie zawsze mające na celu tylko poprawę jakości obrazu. W przypadku tego ostatniego w ręce użytkownika trafiają funkcje, z pomocą których dokonamy korekty balansu bieli, ekspozycji, nasycenia barw i kontrastu.

Kolejnym, rekomendowanym przez nas programem jest Corel PDF Fusion, będący rozbudowanym pakietem do zarządzania plikami PDF, który łączący w sobie narzędzia do ich przeglądania, tworzenia, konwertowania i edycji. Narzędzie podobnie jak większość aplikacji tego typu instaluje w systemie tzw. wirtualną drukarkę i wspiera metodę "przeciągnij-i-upuść" znacznie usprawniającą pracę z wieloma plikami. Dodatkową zaletą jest mechanizm kart, za sprawą którego użytkownik może otwierać w programie nawet kilkanaście dokumentów. Corel PDF Fusion wspiera ponad 100 najpopularniejszych formatów plików, pozwalając na pracę z wszelakiego rodzaju grafiką, plikami tekstowymi, a także dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami itd., stworzonymi przy pomocy aplikacji wchodzących w skład pakietu Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Project, Visio), programów graficznych Adobe Illustrator lub Photoshop i wielu innych. Co istotne, Corel PDF Fusion pozwala na tworzenie dokumentów nie tylko w formacie PDF, ale również DOC i XPS.

Najnowsza wersja programu Focus Photoeditor dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja grafiki rastrowej.

Aktualną wersję narzędzia Corel PDF Fusion znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Biuro -> Konwertery i generatory PDF.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)