Formula 1 – ktoś zhakował aplikację. Użytkownicy dostali dziwny komunikat

Formula 1 – ktoś zhakował aplikację. Użytkownicy dostali dziwny komunikat

Formula 1 – ktoś zhakował aplikację. Użytkownicy dostali dziwny komunikat
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mark Thompson
03.07.2021 21:36

Użytkownicy oficjalnej aplikacji Formula 1 z całego świata właśnie ujrzeli serię dziwnych powiadomień. Jak się okazało, doszło do ataku hakerskiego.

Oficjalna aplikacja F1 około godziny 21:20 czasu polskiego właśnie przesła serię dziwnych powiadomień. Najpierw pojawił się komunikat “foo”, a później ostrzeżenie “I should check my security.. :)” (powinienem sprawdzić zabezpieczenia).

Fani z całego świata zaczęli wkrótce informować o tym fakcie na Twitterze, udostępniając zrzuty ekranu z podejrzanymi komunikatami. Większość osób sądzi, że aplikacja Formuły 1 została zhakowana.

Obraz
© wp.pl | Konrad Bagiński

Jaki był motyw działań hakerów i w jaki inny sposób jeszcze zaszkodzili aplikacji? Tego nie wiadomo. Nie jest także jasne, czy zostały naruszone czyjekolwiek dane. Najprawdopodobniej atakujący chcieli wykpić poziom zabezpieczeń oprogramowania i pokazać, że nietrudno je złamać.

Użytkownicy aplikacji F1 nie powinni mieć więc podstaw do tego, by obawiać się o własne dane.

Sama aplikacja F1 pozwala oglądać wyścigi Formuły 1, jak także daje dostęp do dodatkowych materiałów, w tym skrótów wyścigów. Co ciekawe, dzięki aplikacji możemy oglądać nie tylko wyścigi, ale także skupić się na poczynaniach pojedynczych kierowców, uzyskując informacje o ich stanie opon, prędkości, a nawet przysłuchiwać się komunikatom od ekipy technicznej do zawodnika.

Dostęp do transmisji jest płatny i kosztuje ok. 13 zł miesięcznie lub 120 zł rocznie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)