Free Alarm Clock i Paragon Rescue Kit - nowości w dobrychprogramach

Free Alarm Clock i Paragon Rescue Kit - nowości w dobrychprogramach

14.05.2011 18:39

W tym tygodniu zawartość naszej bazy oprogramowania powiększyła się o kilka nowych pozycji. Podobnie jak miało to miejsce już wcześniej, wybraliśmy dwa najciekawsze naszym zdaniem programy, które chcielibyśmy Wam zarekomendować. Tym razem nasz wybór padł na aplikacje mało znane, ale mogące zainteresować niemalże każdego użytkownika komputera.

Pierwszy z programów, którego sylwetkę chcielibyśmy przybliżyć w tym tygodniu nosi nazwę Free Alarm Clock. Jest to mała aplikacja, pełniąca funkcję zegara z alarmem. Pozwala ona wykorzystać komputer jako budzik, a także "przypominacz" ważnych i nadchodzących wydarzeń. Program jest niezwykle prosty w obsłudze i oferuje funkcjonalność, która daje użytkownikowi możliwość definiowania, nie jak w przypadku tradycyjnych budzików, jednego, a nieograniczonej ilości alarmów. Każdy z nich przyporządkowany może być do dowolnej ilości dni i powtarzany co tydzień. Free Alarm Clock umożliwia deklarowanie dowolnych dźwięków, służących jako alarm, ustalanie ich głośności, czy mają być powtarzane, wyświetlanie krótkich informacji tekstowych itp.

Kolejnym z programów, naszym zdaniem godnych uwagi jest narzędzie Paragon Rescue Kit 9 Express, umożliwiające rozwiązywanie najczęstszych problemów z rozruchem systemu operacyjnego oraz przywracanie usuniętych partycji i danych. Oprogramowanie rozpowszechniane jest w postaci bootowalngo obrazu płyty, które po nagraniu na nośnik CD/DVD wykorzystywane jest najczęściej w przypadku, kiedy nie jest możliwe załadowanie systemu operacyjnego - na skutek np. aktywności wirusów, błędów programów lub działalności samego użytkownika. Paragon Rescue Kit wyposażony został w funkcję korektora rozruchu, która skutecznie radzi sobie z najpopularniejszymi awariami, uniemożliwiającymi poprawny rozruch systemu. Paragon Rescue Kit dysponuje także w narzędziem do odzyskiwania utraconych partycji. Pozwala ono bez większych problemów wyszukiwać, a następnie przywracać usunięte partycje - pod warunkiem, że nie zmieniła się struktura pozostałych i na dysku twardym znajduje się odpowiednia ilość wolnej przestrzeni. Kolejną przydatną funkcją jest kreator odzyskiwania danych. Z jego pomocą przywrócimy ważne dla nas pliki i dokumenty, w momencie awarii systemu operacyjnego. Oprogramowanie pozwala przenosić dane pomiędzy dyskami, a także nagrywać je na płyty CD/DVD.

Najnowsza wersja programu Free Alarm Clock dostępna jest do pobrania w naszym dziale PROGRAMY -> Akcesoria -> Inne akcesoria.

Aktualną wersję narzędzia Paragon Rescue Kit Express znaleźć można w naszym dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Odzyskiwanie danych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)