Galaxy S9 jest drogi i lepiej go nie psuć. Ceny napraw też będą bardzo wysokie

Galaxy S9 jest drogi i lepiej go nie psuć. Ceny napraw też będą bardzo wysokie

Galaxy S9 jest drogi i lepiej go nie psuć. Ceny napraw też będą bardzo wysokie
27.02.2018 15:48, aktualizacja: 28.02.2018 13:33

Samsung Galaxy S9, przez wielu uważany za najważniejszy smartfon z Androidem, będzie kosztował 3599 zł, zaś jego większy brat, S9+, 3999 zł. Cena jest wysoka, ale też smartfony należą do światowej czołówki. To jednak nie uchroni ich przed upadkami i zużyciem. Krakowski serwis GoRepair podał nam orientacyjne ceny najpopularniejszych napraw.

Naprawy nie będą tanie, co wynika z zastosowanych w tym smartfonie rozwiązań. Na pewno zagięty na krawędziach ekran będzie sprawiał problemy w serwisie. W wielu przypadkach nie jest możliwe naklejenie nowej szyby na stłuczony ekran i trzeba wymieniać cały moduł.

Ponieważ Galaxy S9 jest bardzo podobny do poprzednika, można przyjąć, że ceny i trudność napraw będą podobne. iFixit przyznał modelowi S8 4 na 10 punktów w skali łatwości naprawy, nie będzie więc łatwo. Udana ewolucja sztandarowego modelu z serii Galaxy obejmuje dobre głośniki stereo, wygodniejszą pozycję czytnika linii papilarnych, a także minimalnie mniejszą ramkę nad ekranem. Zapewne S9 odziedziczył też bardzo mocny klej, trzymający zagięty ekran. Otwarcie obudowy także nie będzie należało do najłatwiejszych.

Wyświetlacz z pewnością będzie najczęściej naprawianym komponentem smartfonu, ale też najtrudniejszym. Ekran zajmuje 83,5% powierzchni smartfonu, a do tego jest na bokach delikatnie zakrzywiony, co znacząco utrudnia oddzielenie warstw elektronicznych od szkła. Refabrykacja będzie bardzo trudna, być może w ogóle niemożliwa, a wymiana modułu na nowy będzie kosztować około 1299 zł. Dla modelu S8+ ceny wymiany ekranu oscylowały między 1100 i 1400 zł, zależnie od serwisu i w przypadku S9+ powinno być podobnie.

Kolejnym na liście elementem, który będzie wymieniany, jest tylna obudowa, wykonana ze szkła Corning Gorilla Glass 5. Stłuczenie obudowy powoduje nie tylko dyskomfort estetyczny – może uszkodzić także osłonę aparatu, co nie pozwoli robić dobrych zdjęć. Taka naprawa będzie kosztować około 269 zł z modelu Galaxy S9.

Akumulatory w nowych modelach Galaxy mają pojemność 3000 i 3500 mAh. Nie jest to imponująca wartość i z czasem będzie spadać. Wymiana akumulatora na nowy pozornie nie jest trudna – wystarczy rozebrać smartfon, odkleić stary akumulator i podłączyć nowy. Jednak samodzielna wymiana nie wchodzi tu w grę z powodu twardych specyfików, klejących części smartfona. Wymiana akumulatora w S9 powinna kosztować około 259 zł.

Jeśli planujecie zakup nowego S9, prawdopodobnie będziecie mogli liczyć także na rozszerzoną gwarancję Guard. W przypadku S8 zapewniała dodatkowy rok gwarancji, bezpłatną wymianę wyświetlacza w przypadku uszkodzenia mechanicznego i serwis door-to-door. S9 i S9+ prawdopodobnie także będą dostępne z tym ubezpieczeniem.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)