Premiera Windows 10, a nawet darmowa aktualizacja poprzednichwersji „okienek” do Windows 10 nie wpłyną znacząco na sytuacjęna rynku PC. Tak przynajmniej uważa firma analityczna Gartner,której eksperci nie podzielają entuzjazmu Microsoftu. Co więcejich zdaniem przez wiele jeszcze lat dla większości użytkownikównajpopularniejszą wersją Windows pozostanie Windows 7.

bETGZxhN

Badania nad wpływem premiery „dziesiątki” na rynek PCprzeprowadził w ramach przygotowywania prognozy wydatków IT w 2016roku John-David Lovelock, główny prognosta Gartnera. Zauważył on,że w oczekiwaniu na premierę nowego systemu Microsoftu doszło dowydłużenia cyklu życia sprzętu, ale po pojawieniu się na rynkuWindows 10 niewiele się zmieni. Poziom sprzedaży komputerówosobistych pozostanie w 2016 roku na dotychczasowym poziomie.

Czy zatem czeka nas powtórka z rozrywki z Windows 8? Niekoniecznie. Według Gartnera dzisiaj za dobry wynikdla branży można uznać po prostu brak spadków. Zarówno użytkownicyindywidualni jak i firmy nie tyle będą kupować nowe komputery, cowymieniać najstarsze swoje maszyny. Przekonanie, że Windows 10 ocali branżęPC nie jest więc prawdziwe – stwierdził Lovelock.

Po prostu po premierze 29 lipca dla wielu użytkowników wciąż „chlebempowszednim” pozostanie Windows 7, pomimo agresywnej kampaniimarketingowej Microsoftu. Nie będzie to jednak aż taka katastrofa,jak premiera Windows 8. Spodziewać się powinniśmy raczej sporejrozpiętości reakcji na „dziesiątkę”, od tych, którzy będąaktualizowali system pierwszego dnia, po tych, którzy wciążjeszcze korzystają z Windows 95.

bETGZxhP

Sytuacja mogłaby wyglądać inaczej, gdyby nie wymogi systemowe„dziesiątki”, takie same jak w wypadku Windows 7 czy 8.1.Użytkowników pecetów, którzy do tej pory normalnie pracowali ztym co mieli, trudno będzie przekonać do zakupu nowego komputera zWindows 10, skoro ten który mają wciąż jest dość dobry, nawetna nową wersję Windows.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (75)
bETGZxiL