Ghostery 8: jest jeszcze bezpieczniej, bo ze sztuczną inteligencją

Ghostery 8: jest jeszcze bezpieczniej, bo ze sztuczną inteligencją
Oskar Ziomek

07.12.2017 20:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do użytkowników trafia nowa, ósma już wersja Ghostery, rozszerzenia do przeglądarek, które dba o blokowanie reklam i bezpieczeństwo podczas przeglądania Sieci poprzez wykrywanie prób użycia szkodliwych komponentów. Zgodnie z obowiązującym trendem, w tej edycji wyposażono je w sztuczną inteligencję, która ma przyczynić się do jeszcze większego bezpieczeństwa.

Obszarów, które udoskonalono jest wiele, ale warto tu wspomnieć przede wszystkim o blokowaniu śledzenia użytkownika, które wykorzystuje wspomnianą sztuczną inteligencję. Ulepszono je dzięki wykorzystaniu heurystycznego podejścia rozwijanego w połączeniu sił z firmą Cliqz. Pozwala to na wykrywanie zagrożeń, które wcześniej nie znalazły się na typowej liście niebezpieczeństw w bazie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zmiany dosięgnęły także interfejsu, w którym zmieniono położenie niektórych funkcji oraz wprowadzono tryb przyjazny początkującym użytkownikom. Podobnie podczas pierwszego uruchomienia skorzystać możemy z prostej lub zaawansowanej konfiguracji wstępnej. Nowością są również niektóre funkcje i widoki – o wszystkich zmianach przeczytać można w oficjalnym wpisie blogowym.

Ghostery dostępne jest dla wszystkich wiodących przeglądarek internetowych. Rozszerzenie w najnowszej wersji można już pobrać z naszej bazy.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)