GitHub jest od dziś atrakcyjniejszy dla programistów i użytkowników, szukających ciekawych projektów, powiązanych z wybranymi tematami. Wzorem serwisów społecznościowych GitHub wprowadza etykiety dla projektów, ale nie są to tylko hasztagi, które autorzy projektu będą przypisywać do swoich repozytoriów. Do przypisywania etykiet zaprzęgnięta została też sztuczna inteligencja.

bEULCiFx

Oczywiście na początek autorzy projektu nadają etykiety stronom głównym swoich projektów. Słowa kluczowe są wyświetlane pod nazwą projektu na jego stronie głównej. Z tego miejsca można też przeglądać inne projekty, powiązane z tym samym tematem. Można też między innymi przeglądać projekty pisane w tych samych językach, działające na tym samym systemie operacyjnym, spełniające podobną funkcję albo dodatki, skrypty albo rozszerzenia dla programów.

350194537584682945

Z tematów można korzystać także z poziomu wyszukiwarki, co daje o wiele lepsze wyniki, niż wyszukiwanie słowne. To bardzo przydatne przy wyszukiwaniu dodatków do programów. Wystarczy spojrzeć na przykład skryptów do Blendera – słowo powtarza się w 4,5 tysiącu projektów, ale tylko 12 z nich jest naprawdę powiązanych z programem do modelowania 3D.

350194537584814017
350194537584879553

Maszynowe uczenie na razie wspiera autorów przy wybieraniu słów kluczowych dla repozytoriów. Automat analizuje zawartość i podpowiada, jak można klasyfikować projekty. Oczywiście prywatne repozytoria nie są w ten sposób analizowane i nie można ich znaleźć w wynikach wyszukiwania bez specjalnych uprawnień.

bEULCiFz

Przypominam, że w naszej bazie programów znajdziecie sporo pozycji współpracujących z GitHubem, w tym oficjalne klienty dla Windowsa i macOS.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (6)
bEULCiGv