Gmail, Hangouts i Dysk w jednej aplikacji? Google pracuje nad nowym komunikatorem

Gmail, Hangouts i Dysk w jednej aplikacji? Google pracuje nad nowym komunikatorem

Google pracuje nad nowym komunikatorem, fot. Pexels.
Google pracuje nad nowym komunikatorem, fot. Pexels.
Oskar Ziomek
29.01.2020 17:17, aktualizacja: 29.01.2020 17:27

Użytkownicy pakietu G Suite w firmach być może już niedługo będą mogli sprawdzać zalety nowego komunikatora. Okazuje się, że Google pracuje nad połączeniem Dysku, Gmaila i Hangouts w jednym programie, co powinno pomóc w jego aktualizacjach i zabezpieczaniu w przyszłości. O pierwszych szczegółach poinformował serwis The Information.

Jak się okazuje, aplikacja jest na razie tylko wewnętrznie testowana. Poza możliwością komunikowania się, pojawią się w niej elementy z Gmaila oraz Dysku. W efekcie na rynku pojawi się swego rodzaju kombajn, który w firmach ułatwi nie tylko bieżące rozmawianie, ale i wymianę plikami oraz e-mailami. Być może będzie cenną konkurencją dla Slacka czy Microsoft Teams.

Niestety w tym momencie o aplikacji nie wiadomo wiele więcej. Na razie nie występuje nawet pod konkretną nazwą. Przypuszcza się, że więcej szczegółów może zostać zaprezentowanych podczas nadchodzącej konferencji Google I/O 2020. Warto pamiętać, że w przeszłości Google podjął już próbę połączenia kilku swoich aplikacji w jedną i okazało się to dobrym rozwiązaniem – efektem jest Kopia zapasowa i synchronizacja.

Odważne zmiany w ofercie swoich aplikacji i usług to w przypadku Google'a nic nowego. Producent znany jest z częstego tworzenia wielu bliźniaczych programów i czasem nieoczekiwanego kończenia niektórych projektów. Przez lata zrezygnowano w ten sposób z dziesiątek aplikacji, tworząc nawet na ich cześć cmentarzysko.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)