Gmail ma problem z załącznikami w Edge'u. Powodem złe kodowanie nazw

Gmail ma problem z załącznikami w Edge'u. Powodem złe kodowanie nazw

Gmail nie zawsze poprawnie wyświetla nazwy załączników, fot. Pixabay
Gmail nie zawsze poprawnie wyświetla nazwy załączników, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
10.02.2020 13:25

Użytkownicy Gmaila, którzy sprawdzają pocztę przez przeglądarkę Microsoft Edge, mogą mieć problemy z obsługą załączników. Nazwy niektórych z nich są nieczytelne i nie jest to przypadek – zwrócono uwagę, że powodem jest niewłaściwe kodowanie, a jego przyczyną – nieuzasadnione zamienianie znaków po odczytaniu danych o przeglądarce użytkownika.

Na problem zwrócił uwagę serwis Windows Latest, powołując się na spostrzeżenia Erica Lawrence'a – inżyniera Microsoftu odpowiedzialnego za Edge'a. Zauważył on, że problem z niewłaściwym wyświetlaniem nazw załączników z Gmaila jest związany z niepoprawnym działaniem poczty Google'a i interpretacją nagłówka i zawartości user-agent.

Kiedy Gmail znajdzie w nim informację o przeglądarce Edge z Chromium – czyli po prostu zauważy, że użytkownik korzysta z nowego Edge'a – wygeneruje nagłówek z niewłaściwie zakodowaną nazwą pliku z załącznika wiadomości. W konsekwencji znaki Unicode są zastępowane dolnym podkreśleniem, a nazwa przesyłanego pliku przestaje być czytelna podczas pobierania – plik zapisywany jest z inną nazwą, niż został odebrany. Na razie nie wiadomo kto i kiedy rozwiąże ten problem.

Windows Latest zwraca uwagę, że podobne problemy występowały kiedyś w kontekście innych usług Google'a i przeglądarki Vivaldi. Twórcy rozwiązali go wówczas zmieniając user-agent programu na taki, by z punktu widzenia Google'a przeglądarka była rozpoznawana jako Google Chrome. Koniec końców wszystkie trzy wymienione przeglądarki bazują na silniku Chromium.

Przeglądarkę Microsoft Edge można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)