Gmail na Androida pobrany miliard razy. Nadchodzą zmiany w wersji desktopowej

Gmail na Androida pobrany miliard razy. Nadchodzą zmiany w wersji desktopowej

Gmail na Androida pobrany miliard razy. Nadchodzą zmiany w wersji desktopowej
Tomek Kondrat
13.05.2014 12:04

Aby korzystać z Androida w pełni i cieszyć się wszystkimi dobrodziejstwami ze Sklepu Google Play, wypada posiadać konto w usłudze Google. Wiąże się to z wzrostem popularniści serwisu Gmail, którego androidowy klient został pobrany ponad miliard razy. Jest to pierwsza aplikacja w Sklepie Google Play, która uzyskała tak imponujący wynik.

Powstały w 2004 roku Gmail jest najpopularniejszym klientem e-mail na świecie. Palmę pierwszeństwa przejął dwa lata temu, wyprzedzając Hotmail Microsoftu. Mobilna wersja osiągnęła wynik miliarda instalacji już w styczniu, jednak Google postanowiło nie uwzględniać aplikacji dostępnych na urządzeniu w dniu instalacji w swoich obliczeniach. Wyniku nie należy interpretować w sposób dosłowny. Gmail nie posiada miliarda użytkowników. Jest to raczej suma instalacji ze wszystkich kont, włączając w to konta zduplikowane i opuszczone. Kolejnym krokiem milowym dla Google jest 5 miliardów instalacji, o czym świadczy poniższa ilustracja.

Obraz

Programiści Google nie skupili się jednak na otwieraniu szampanów i świętowaniu tego niebywałego osiągnięcia. Wkrótce zmiany mają dotknąć desktopową wersję usługi. Wprowadzone rok temu zakładki mają zostać zastąpione przez menu po lewej stronie ekranu i Hangoutami po prawej, podobnie jak strona Google+. Takie rozwiązanie ma sprawić, że Gmail będzie „centrum dowodzenia”, wykorzystującym szerokie ekrany HD do wyświetlania elementów niezbędnych dla użytkowników. I tak, oprócz Hangoutów, z łatwością można będzie też zapisać sobie przypomnienie czy zaplanować zadanie. Wszystko zostanie oczywiście zsynchronizowane z urządzeniami mobilnymi. Warto też zwrócić uwagę na to, że Hangouty w wersji wbudowanej w Gmaila dziś zyskały nowy wygląd awatarów znajomych — zamiast przestarzałych kwadratów, zobaczymy tam modne kółka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Nie jest jeszcze pewne, czy tak będzie wyglądał webowy Gmail po zmianach. Sygnały o przebudowie przeglądarkowego Gmaila pojawiają się od dłuższego czasu, więc bardziej niż prawdopodobnym jest to, że Google planuje zmienić wygląd swojego niezwykle popularnego serwisu. Zmiany mogą pojawić się w ciągu kilku najbliższych dni, lub nie pojawić się wcale. Tajemniczość i kontrolowane wycieki są mocną stroną kalifornijskiego giganta.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)