GOkey – brelok, pendrive i ładowarka do smarfona w jednym

GOkey – brelok, pendrive i ładowarka do smarfona w jednym

GOkey – brelok, pendrive i ładowarka do smarfona w jednym
Tomek Kondrat
09.06.2014 15:47, aktualizacja: 11.06.2014 11:37

Zarówno telefon komórkowy, jak i klucze, należą do przedmiotów łatwo gubiących się. Ponadto smartfony rozładowują się w niezwykle szybkim tempie, przez co tzw. power banki stają się coraz popularniejsze. Na serwis startupowy IndieGoGo trafił ostatnio wynalazek, który pomoże odnaleźć smartfona, naładować go, a przy okazji przechowa dane jako pendrive.

350109041764296641

GOkey jest małym, aczkolwiek niezwykle pomysłowym urządzeniem. Wbudowany akumulator może bezproblemowo doładować smartfon, który zyska do dwóch godzin pracy. Urządzenie wyposażono w dwie końcówki, które służą do ładowania iPhone'a i telefonów z Androidem i Windows Phone (microUSB). Stan baterii można sprawdzić potrząsając urządzeniem. Mały brelok może również zastąpić kabel USB i ładować smartfona będąc połączonym z komputerem bądź ładowarką przez port USB. GOkey i telefon ładują się w tym samym czasie.

[vimeo=http://vimeo.com/92268891]Oprócz ładowania, GOkey można również stosować jako brelok lokalizujący do kluczy, pilot lokalizujący smartfona oraz pendrive o pojemności 8, 16 lub 32 GB. Pliki mogą być zabezpieczone hasłem. Komunikacja między smartfonem a GOkey jest możliwa dzięki łączności Bluetooth. Zastosowanie takiego rozwiązania umożliwia łatwe zlokalizowanie kluczy przypiętych do GOkey lub smartfona. Oba urządzenia są w stanie wydać z siebie dźwięk w celu ujawnienia swojej pozycji.

Jakby tego było mało, to małe urządzenie pozwala również na zdalne sterowanie smartfonem i na przykład zrobienie zdjęcia, przesyłając sygnał do aparatu, ułatwi przewijanie piosenek, oraz przejmie kontrolę nad połączeniami.

Akcja na IndieGoGo przyniosła spektakularny rezultat. Po nieco ponad miesiącu zespół GOkey zebrał ponad 627 tysięcy dolarów z planowanych 40 tysięcy. Stanowi to 1568% zakładanego rezultatu. Za model z 8 GB trzeba będzie zapłacić 59 dolarów oraz koszty przesyłki.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)