Google aktualizuje mapy i nawigację dla Androida, debiutuje asystent pasa ruchu

Google aktualizuje mapy i nawigację dla Androida, debiutuje asystent pasa ruchu

Google aktualizuje mapy i nawigację dla Androida, debiutuje asystent pasa ruchu
Redakcja
07.05.2014 08:59

Firma Google właśnie wydała sporą aktualizację swojej aplikacji Mapy dla platformy Android, która oprócz ręcznego przeglądania map, pozwala również na nawigowanie, zarówno w przypadku samochódów, rowerów, pieszej wycieczki jak i przy użyciu transportu publicznego. Nowa wersja aplikacji wyświetla więcej informacji. Znajdziemy tu obecnie nie tylko informacje niezbędne tj. kierunek, ale również dystans jaki nas jeszcze czeka, a także przewidywany czas dojazdu do punktu docelowego.

Obraz

Poprzez przycisk opcji użytkownik zyskał także szybki dostęp do tras alternatywnych, bez konieczności konfigurowania całej trasy od samego początku. W przypadku niewielkich tras aplikacja już z poziomu ich podglądu udostępnia opcję pobrania do wykorzystania offline. Użytkownik może je dopasować do własnych potrzeb, a także nadać odpowiednią nazwę tak zapisanemu fragmentowi. Jest to jednakże opcja dostępna tylko dla niewielkich odcinków, więc nadal możemy zapomnieć o rezygnacji z kosztów transferu i ewentualnych problemów z zasięgiem podczas jazdy. Być może ratunkiem okażą się mapy Here oferowane przez Nokię, które mają niebawem pojawić się także dla platformy Android.

Nowa wersja to poza tym także poprawki znalezionych błędów, więc osoby skarżące się do tej pory na jej działanie będą mogły przekonać się, czy nurtujące je problemy zostały rozwiązane. Ciekawostka to fakt, że Google postanowiło do nawigacji dodać również asystenta pasa ruchu. Niestety na razie funkcja ta obejmuje jedynie USA, a także część Japonii i Kanady. Mamy jednak nadzieję, że kiedyś także w Polsce ją zobaczymy. Aplikacja w nowej wersji jest już dostępna w sklepie Google Play. Jeżeli jeszcze się wam nie zaktualizowała, może się to stać w ciągu najbliższych dni. Znajdziecie ją również w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)