Google aktualizuje Priority Inbox w Gmailu

Google aktualizuje Priority Inbox w Gmailu

Wojciech Cybulski
07.12.2010 12:27

Google zaktualizował swoją usługę pocztową Gmail - wprowadzone zmiany mają związek z funkcją "priorytety" pozwalającą na sprawniejsze zarządzanie pocztą.

Mechanizm Priority Inbox (priorytety) został wprowadzony do Gmaila pod koniec sierpnia. Przypomnijmy, że funkcja ta bazuje na samouczącym się algorytmie, którego celem jest katalogowanie maili według ich "ważności". Według opublikowanych statystyk Priority Inbox faktycznie poprawił wygodę korzystania z Gmaila. Google podał, że dzięki wstępnej selekcji korespondencji użytkownicy mogli poświęcić znacznie więcej czasu na czytanie ważnych maili. Ogólnie osoby korzystające z priorytetów spędzały na lekturze istotnych listów 43% więcej czasu, zaś na mało ważne wiadomości zużywały o 15% mniej czasu.

W wyniku zgłaszanych przez Internautów uwag Google postawił prowadzić do Priority Inbox kilka usprawnień. Wśród nowości pojawił się niewielki przycisk, który po najechaniu wyświetla wyjaśnienia, dlaczego dana wiadomość została sklasyfikowana tak a nie inaczej. Ponadto Google wprowadził szereg zmian do algorytmu priorytetów, gdyż zdaniem użytkowników usługa zbyt wolno uczyła się właściwie sortować maile - teraz mechanizm jest zdecydowanie bardziej podatny na ręczną korektę ustawień.

Nowe funkcje są już dostępne w polskiej wersji Gmaila. Osoby, które jeszcze nie korzystają z priorytetów, mogą je włączyć w ustawieniach poczty, w zakładce "Priorytety"

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)