Google będzie płacił właścicielom praw autorskich

Google będzie płacił właścicielom praw autorskich

Adam Wróblewski
26.08.2009 14:53

W grudniu 2007 r. Google uruchomiło program partnerski, pozwalający czerpać zyski autorom filmów publikowanych na łamach YouTube. Program był kierowany głównie do dużych wytwórni. Firma postanowiła jednak wprowadzić w tym zakresie zmiany - wprowadziła tak zwany indywidualny program partnerski.

Główną różnicą w stosunku do dotychczas funkcjonującego modelu współpracy jest otwarcie się na współpracę z zwykłymi użytkownikami. Firma sama zaproponuje użytkownikowi dzielenie się zyskami z reklam wyświetlanych przed rozpoczęciem odtwarzania filmu pod warunkiem, że klip spełni wszystkie wymagania względem popularności oraz praw autorskich. Będzie to możliwe dzięki systemowi reklam AdSense. Prócz tego jeśli okaże się, że kolejne publikowane klipy są równie popularne, użytkownik może ubiegać się o członkostwo w tradycyjnym programie partnerskim.

Obecnie indywidualny program partnerski dostępny jest wyłącznie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Data wprowadzania programu dla użytkowników innych części świata nie jest znana.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)