Google Chrome 86 dostępny do pobrania. Są nowości z zakresu bezpieczeństwa

Google Chrome 86 dostępny do pobrania. Są nowości z zakresu bezpieczeństwa
07.10.2020 10:15
Google zaktualizował Chrome'a, fot. Oskar Ziomek
Google zaktualizował Chrome'a, fot. Oskar Ziomek

Google Chrome 86 jest już dostępny do pobrania, zwraca uwagę 9to5google. Użytkownicy starszych wersji powinni zainteresować się aktualizacją, bo ta wprowadza kilka ciekawych nowości. Google zadbał o zmiany z zakresu bezpieczeństwa, ale i wydajności programu.

Najistotniejszą zmianą jest możliwość szybkiej zmiany haseł, które wyciekły do sieci, a przez to nie są już bezpieczne. Ostrzeżenie o konieczności zmiany hasła pojawia się w Google Chrome na desktopach od dawna podczas logowania do konkretnych serwisów, ale teraz Google poszedł o krok dalej – takie same ostrzeżenia trafiają do wersji mobilnych. Informacje o niebezpiecznych hasłach można również znaleźć w ustawieniach i bezpośrednio z tego miejsca zdecydować o zmianie. Pozwoli to "za jednym razem" sprawdzić, czy wszystkie hasła do serwisów są bezpieczne.

Inna nowość to skanowanie adresów w czasie rzeczywistym, które ma ostrzegać użytkownika, że odwiedza stronę, która może być fałszywa. Ma to pomóc wyeliminować część ataków (których źródłem jest głównie phishing w e-mailach). Użytkownicy nierzadko odwiedzają witryny, których adresy tylko przypominają te właściwe i to m.in. takie sytuacje będzie wykrywać Chrome.

Nowy Chrome to także ułatwienia dla użytkowników iOS-a. Zabezpieczenia biometryczne (Face ID i Touch ID) oraz kod do smartfona mogą być teraz wykorzystywane jako metoda uwierzytelniania podczas uzupełniania formularzy zapisanymi hasłami.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)