Google Chrome: ciemny motyw będzie lepszy – zniknie jasny pasek przewijania

Google Chrome: ciemny motyw będzie lepszy – zniknie jasny pasek przewijania

Google Chrome zyska ulepszony ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Google Chrome zyska ulepszony ciemny motyw, fot. Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
30.11.2020 08:47

Google Chrome już niebawem zaoferuje "lepszy" ciemny motyw, który będzie sprawniej współpracować z globalnymi ustawieniami w Windows 10. Jak zwraca uwagę Windows Latest, Google aktualizuje interfejs przeglądarki, czego efekty można już częściowo sprawdzać w testowej wersji Canary. Dwie nowe flagi pozwalają uzyskać lepszy efekt po włączeniu ciemnego motywu.

Chodzi o wymuszenie renderowania w ciemnych barwach nie tylko górnego paska i zakładek w Google Chrome, ale także innych elementów interfejsu. Po włączeniu eksperymentalnych na tym etapie opcji, Chrome wyświetli w ciemnych kolorach dodatkowo pasek przewijania. Aby sprawdzić nowe opcje w Chrome Canary, należy uruchomić przeglądarkę z dodatkowymi parametrami: -force-dark-mode oraz –enable-features=WebUIDarkMode,CSSColorSchemeUARendering.

Jasny i ciemny pasek przewijania w Google Chrome Canary, fot. Windows Latest.
Jasny i ciemny pasek przewijania w Google Chrome Canary, fot. Windows Latest.

Windows Latest podaje, że równolegle trwają prace nad wdrożeniem ciemnego motywu do pozostałych elementów Google Chrome, takich jak widok historii, nowej karty czy drukowania PDF-ów. W moim przypadku ciemne kolory są tutaj jednak widoczne od dawna (i to w stabilnej wersji Chrome'a), więc można zakładać, że chodzi o kolejne usprawnienia – paski przewijania także tutaj są jasne niezależnie od wybranego motywu.

Ciekawostką jest fakt, że swój wkład w ulepszanie ciemnego motywu Google Chrome ma także Microsoft. W ramach niedawnej aktualizacji usunięto na przykład błąd, w wyniku którego Chrome nie zmieniał kolorów wszystkich elementów interfejsu po zmianie motywu w systemie Windows 10.

Przeglądarkę Google Chrome na Windowsa, macOS-a, Androida oraz iOS-a można znaleźć w naszym katalogu oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)